Jesteś tutaj: Oferta Terapia młodzieży i dzieci

Terapia młodzieży i dzieci w Sosnowcu

Terapia odbywa się z udziałem lub bez udziału opiekuna w zależności od wydanej zgody. Młodzi ludzie zagubieni w świecie bardzo cierpią. Niejednokrotnie nie pokazują tego. To trudny okres przemian, wyrabiania swojej osobowości, jako jednostki, seksualności, i poczucia własnej wartości. Jeśli coś Ci doskwiera jestem po to by pomóc.

Terapeutę obowiązuje tajemnica.

Kasia Sobieraj

Psycholog

Kasia Sobieraj
  • Imię: Kasia
  • Nazwisko: Sobieraj
  • Specjalizacja: Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Terapia psychologiczna młodzieży i dzieci Sosnowiec

Kompleksowa terapia młodzieży, to często jedyny sposób, by pomóc dziecku w poprawnym rozwoju. Sesje terapeutyczne odbywające się w gabinecie są dostosowywane do potrzeb najmłodszych. Zarówno metodami jak i doborem słownictwa. Psychoterapia dzieci w moim gabinecie w Sosnowcu, przeprowadzana jest w formie aktywności, wymagających czynnego udziału młodego pacjenta. Zaangażowanie skupienia, pomaga w rozwijaniu koncentracji, co ma duży wpływ na naukę i przyswajanie informacji. Jako psycholog młodzieżowy (podczas terapii odbywającej się w Sosnowcu), zapoznaję nastolatków z mechanizmami powstawania stresu oraz aktywnościami pomagającymi w radzeniu sobie z nim.

Jakie sygnały powinny skłonić do wizyty z dzieckiem u terapeuty?

By stwierdzić czy dziecko faktycznie ma niepokojące zaburzenia, należy być bardzo ostrożnym. Dojrzewanie to burzliwy okres w życiu i pewne zachowania są normalnie, a co za tym idzie przejściowe. Warto skontaktować się ze szkolnym psychologiem i wychowawcą, którzy obserwują dziecko na co dzień.

Są jednak takie zachowania, które wymagają konsultacji z dzieckiem, u psychologa dziecięcego w Sosnowcu:

  • zachowania lękowe, wycofanie,
  • opóźnienia w rozwoju ruchowym, nauce: pisania, czytania, mówienia,
  • nieśmiałość i wycofanie w kontaktach z rówieśnikami,
  • agresja oraz częste napady złości,
  • problemy z koncentracją, skupieniem się oraz nadpobudliwość.

Terapia psychologiczna dzieci w Sosnowcu - jak wygląda u najmłodszych?

W moim gabinecie, mam za zadanie znaleźć źródło i pomóc w radzeniu sobie z różnymi problemami. Z racji większej delikatności, terapia dzieci przebiega w nieco inny sposób, niż u osób dorosłych. Podczas leczenia zapoznaję się z trudnościami dziecka i opracuję odpowiedni plan działania, który następnie będziemy realizować podczas kolejnych spotkań. W zależności od potrzeb i decyzji, sesje terapeutyczne mogą być prowadzone w obecności rodzica lub opiekuna.

Terapia dzieci odbywa się poprzez różne zabawy oraz aktywności, które dobierane są zgodnie pod zdiagnozowane i leczone zaburzenia. Jako psycholog dziecięcy dbam, by spotkania odbywały się w przyjaznych oraz bezpiecznych warunkach. Sprzyja to skutecznej pracy z najmłodszymi. Podczas gier, rysowania, zabaw w odgrywanie ról i podobnych zajęć, dziecko aktywnie pracuje nad rozwojem różnorodnych umiejętności.

Młodzież podczas terapii, stopniowo przepracowuje swoje lęki i zaburzenia oraz zdobywa wiedzę praktyczną, która pomoże w przyszłości w radzeniu sobie w trudnych i stresujących sytuacjach. Wiedząc skąd pochodzą i co je wywołuje, łatwiej ich unikają czy przechodzą przez nie.

Psycholog dziecięcy i młodzieżowy Sosnowiec

W swojej siedzibie, prowadzę również psychoterapię dla dzieci z zaburzeniami autystycznymi, które upośledzają rozwój umiejętności społecznych oraz utrudniają poprawny odbiór otoczenia. Dzięki wsparciu psychoterapeuty, dziecko poprawia w miarę możliwości swoje odruchy i uczy się np.: sygnalizowania potrzeb oraz komunikacji z innymi osobami. Terapia psychologiczna dzieci (odbywająca się w gabinecie w Sosnowcu), pomaga im także w przyswojeniu podstawowych norm oraz w minimalizowaniu zachowań agresywnych.

Zobacz także:

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty