Jesteś tutaj: Oferta Psychoterapia par

Psychoterapia par Sosnowiec

W wielu związkach z czasem występują różnice poglądów. Codzienny stres, prędkość życia nie sprzyjają budowie trwałego, domowego ogniska. Jeśli się kochacie, chcę Wam pomóc się porozumieć. Podział obowiązków i odkrywanie wspólnych nowych dróg, sadzę, że zawsze warto dać sobie drugą szansę. Życie we dwoje jest pełniejsze.

Kasia Sobieraj

Psycholog

Kasia Sobieraj
  • Imię: Kasia
  • Nazwisko: Sobieraj
  • Specjalizacja: Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Terapia dla par w Sosnowcu - kiedy warto skorzystać?

Po pomoc do terapeuty warto zwrócić się, gdy nie możecie sami dojść do porozumienia, ale mimo wszystko czujecie, że chcielibyście nadal pozostać razem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest komunikacja w związku. Często nie wynika to ze złej woli, ale z faktu odebrania takiego, a nie innego wychowania. Jeżeli z domu rodzinnego nie wyniosło się wiedzy, jak komunikować potrzeby i mówić o emocjach, w skomplikowanym świecie uczuć poruszać się będzie jak przysłowiowe dziecko we mgle. Pomimo szczerych chęci, nie zdoła się zbudować trwałej więzi z partnerem.

Terapeuta małżeński Sosnowiec - kim jest?

To nikt inny, jak psycholog, którego specjalizacją jest terapia par. Taka forma terapii wymaga innego podejścia, niż w przypadku terapii indywidualnej. Psycholog dla par, pracuje bowiem równocześnie z dwoma klientami. Wymaga to dużych zdolności mediacyjnych i negocjacyjnych, ponieważ emocje sięgają zenitu, podczas przepracowywania wzajemnych żali. Głównym zadaniem terapeuty jest pomoc parze w dojściu do porozumienia i wypracowaniu kompromisowych rozwiązań. W żadnym wypadku nie powinien dopuszczać do eskalacji konfliktu. Danie upustu negatywnym emocjom w kontrolowany sposób, to nie to samo, co wyładowania złości na partnerze. Dobry terapeuta małżeński rozumie tę różnicę.

Psychoterapia par w Sosnowcu - gdzie szukać pomocy?

Korzystanie z poradni małżeńskiej kojarzy się z wieloma spotkaniami, najczęściej wątpliwej jakości merytorycznej i „stratą czasu i pieniędzy, skoro pogadać można w domu w cztery oczy”.

Profesjonalna terapia par wygląda jednakowoż zgoła inaczej. Tutaj nikt nie poucza, ani tym bardziej krytykuje. Psycholog dla par skupia się przede wszystkim na słuchaniu. To Wy będziecie tutaj mówić, a terapeuta (przynajmniej na początku), będzie jedynie słuchaczem i obserwatorem. Dzięki temu będzie w stanie zbudować obraz związku i wyłapać sygnały alarmujące oraz punkty zapalne relacji. Słowem rzeczy, których istnienia możecie być nieświadomi. Na tej podstawie, terapeuta małżeński będzie w stanie doradzić, nad czym powinno się popracować, a jakich zachowań unikać względem siebie. Może się okazać, że jedno z lub oboje z pary, będzie potrzebować dodatkowej terapii indywidualnej, aby przepracować złe schematy z dzieciństwa, negatywnie rzutujące na dorosłe życie.

Psycholog dla par Sosnowiec

Przed dokonaniem wyboru psychologa dla par z Sosnowca, warto odwiedzić strony internetowe i zapoznać się z zakresem działalności oraz specjalizacją terapeuty. Być może w opisie danej terapii, znajdzie się analogia do własnych problemów w związku. Można popytać także znajomych, którzy sami przechodzili kryzys i mogą polecić sprawdzonego terapeutę małżeńskiego. Nie zrażajcie się też ewentualnym niepowodzeniem w wyborze pierwszego psychologa dla par. Pomyślcie, co sprawiło, że współpraca nie przebiegała po Waszej myśli. Być może problem leżał po Waszej stronie? Pamiętajcie, że podczas terapii musicie szczerze rozmawiać z psychologiem i nie zatajać faktów. Inaczej żadna terapia u nawet najlepszego terapeuty nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Zobacz także:

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty