Jesteś tutaj: Województwa Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Katowice - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Katowice - terapia małżeńska

Po latach małżeństwa, nawet idealne niegdyś pary, mogą przechodzić kryzys. Drobne kłótnie przeradzają się w awantury, a „słodkie” różnice charakterów, stają się „gorzką” niemożnością znalezienia wspólnego języka. Gdy ten stan się nasila, życie zmienia się w stan permanentnej rozpaczy i gniewu, z którego ludzie (choćby bardzo się kochali) nie są w stanie sami wyjść.

Bardziej cierpliwi radzą sobie rozmowami, starając się wzajemnie zrozumieć swoje potrzeby. Nie każdy jednak potrafi nie tylko rozmawiać ze swoim partnerem, ale po prostu go wysłuchać. Niektórzy potrzebują terapii dla par lub mediatora. Słowem - osoby postronnej, niezwiązanej emocjonalnie z żadną z osób. Specjalisty, który potrafi na chłodno ocenić postępowanie obojga. Fachowca, który pomoże dostrzec i zaakcentować zalety pary tak, by przysłoniły one wady (nad którymi rozpoczyna się praca).

Dlaczego warto sięgnąć po pomoc w poradni dla par w Katowicach?

Jeśli uczucie nadal trwa i jest wola walki o wspólną przyszłość, zawsze warto walczyć. Należy porzucić błędne myślenie, że terapia par w poradni małżeńskiej to strata czasu i pieniędzy. Nic bardziej mylnego! Na zachodzie terapia małżeńska cieszy się popularnością. W Katowicach sprawa zaczyna wyglądać podobnie. Psycholodzy dla par uratowali setki małżeństw. Pomogli zagubionym ludziom odnaleźć to, co stracili gdzieś po drodze, pędząc ku karierze lub popadając w monotonię dnia codziennego.

Co zyskacie, jeśli zdecydujecie się na psychoterapię par w Katowicach?

  • Nauczycie się, jak z sobą rozmawiać, ale również słuchać siebie wzajemnie;
  • odkryjecie, w jaki sposób przy pomocy małych rzeczy sprawić, aby druga strona poczuła się doceniona i kochana;
  • poznacie proste sposoby sprawienia drugiej osobie przyjemności;
  • przypomnicie sobie co zrobić, by szczery uśmiech sprzed lat, znów pojawił się na twarzy was i waszego partnera/partnerki.

Psycholog dla par pomoże zagłębić się w tajniki wzajemnego zrozumienia. Nauczy radzenia sobie z emocjami, albo przeciwnie - pokaże, jak je uwolnić.

Pamiętajcie, że korzystanie z usług terapeutów małżeńskich nie jest niczym wstydliwym, a wiara w ich sens nie jest naiwnością! Obie strony muszą jednak chcieć tego procesu. Inaczej nawet najszczersze starania jednej osoby, w połączeniu z totalnym brakiem zainteresowania drugiej, są daremne.

Terapia małżeńska? W Katowicach i innych miastach – zawsze ma sens

Terapia w większości daje zamierzony efekt. Donikąd może doprowadzić jedynie brak jakichkolwiek działań. Jeśli w Twoim małżeństwie dzieje się źle, przekonaj swoją połówkę do wizyty. Potrzebujesz argumentów? Oto one:

  • Z usług terapeutów małżeńskich korzystają miliony ludzi na całym świecie! To nic złego!
  • Psycholog dla par to również lekarz. Taki sam jak pediatra, ginekolog czy dentysta - nie ma się czego wstydzić.
  • Czasem lepiej się wyżalić obcemu człowiekowi, który pomoże ocenić sytuację bez żadnych emocji.
  • Jeśli ktoś chodzi do psychologa to znaczy, że chce się czuć lepiej z samym sobą.. Tak jak ja z Tobą, bo Cię kocham.
  • Skoro sami sobie nie umiemy pomóc, poprośmy profesjonalistę. Proszę tylko o to, byśmy dali szansę.

Pozwólcie sobie pomóc. Nie ma się czego wstydzić – odwrotnie jest to godne pochwały. Nie ma większego tchórzostwa niż porzucanie drugiej osoby, tylko dlatego że chwilowo nie potraficie się porozumieć.

Pamiętajcie - nie warto pochopnie burzyć tego, co budowaliście latami.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty