Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Chorzów - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Chorzów - terapia małżeńska

Powody do poszukiwania terapeuty małżeńskiego w Chorzowie

W każdym, nawet najlepiej dobranym związku, zdarzają się trudniejsze momenty. Gdy decydujecie się na budowanie relacji z drugą osobą, musicie być gotowi na zderzenie własnych potrzeb, z nawykami i potrzebami partnera. Jest to naturalny i zdrowy element wspólnego życia, który powtarza się przez cały czas trwania związku.

Może jednak dojść do sytuacji, gdy oczekiwania przestają być zaspokajane w sposób stały. Wymuszany przez świat styl życia, nadmierny stres i obłożenie zawodowymi czy domowymi obowiązkami, nie sprzyjają tworzeniu trwałych więzi. Używając metafory świata biznesu - inwestycja w związek, przestaje przynosić oczekiwane zyski. W takiej sytuacji, jako partnerzy pozbawieni zewnętrznej pomocy i wsparcia, najczęściej wybieracie jedną z dróg. Albo tłumicie i ukrywacie swoje uczucia (a w konsekwencji wycofujecie się z relacji, uciekając w pozorną obojętność), albo dążycie do konfrontacji i wymuszenia na partnerze dostosowania się do własnych oczekiwań. Oba podejścia nie pozwalają na konstruktywne wyjście z problemu.

Terapia dla par w Chorzowie

W takim momencie, z pomocą przychodzę ja, jako psycholog dla par. Terapia małżeńska (której poszukujecie w Chorzowie), pozwoli na wypracowanie satysfakcjonującego dla obu stron rozwiązania. Niestety temat jakim jest terapia par, ciągle traktowany jest jak coś wstydliwego – powoduje to niechęć do skorzystania z usługi. Tymczasem jest to najlepsza, a często jedyna droga do osiągnięcia porozumienia, bez zrywania relacji. Wizyta w poradni małżeńskiej może pomóc, nawet w przypadku pozornie nierozwiązywalnych konfliktów.

Będąc terapeutą małżeńskim, przeanalizuję problem z empatią i zrozumieniem (bez angażowania się po niczyjej stronie), dobiorę najlepsze metody terapii i wskażę sposoby przerwania impasu. Warto byście mieli świadomość, że pomoc terapeutyczna nie musi być wyłącznie "ostatnią, desperacką próbą uratowania związku". Systematyczna praca z sytuacjami konfliktowymi, pozwala na uniknięcie niepotrzebnych napięć i dodatkowego stresu, zanim eskaluje.

Psychoterapia par dla mieszkańców Chorzowa – co daje

W gabinecie REST, zapewniam profesjonalną terapię dla par i terapię małżeńską. Jako terapeuta, skupiam się na indywidualnych potrzebach pacjentów. Wspieram proces wzajemnego zrozumienia w związku i znajdowania nowych możliwości.

Wszystkie decyzje w psychoterapii par, podejmowane są przez samych zainteresowanych, czyli was. Stąd ważne jest, byście wraz z partnerem/partnerką byli przekonani, co do chęci pracy nad relacją. Moim zadaniem jest spojrzenie na problem z zewnątrz, pokazanie/dostarczenie innych rozwiązań i wyjście poza schematy działania.

Jako terapeuta współpracuję z psychiatrami i neurologami, oferując w razie potrzeby pomoc specjalisty. Oferta psychologa (dla par dla Chorzowa), skierowana jest do wszystkich, którzy czujecie się przytłoczeni codziennym funkcjonowaniem, przestaliście radzić sobie ze wspólnym życiem, nie odczuwacie satysfakcji ze związku i nie widzicie innego rozwiązania niż zakończenie relacji.

Terapię polecam także dla tych, którzy szukacie pomocy w odnajdowaniu nowych dróg i chcecie podnieść jakość życia, zarówno indywidualnie, jak i w parze.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty