Jesteś tutaj: Województwa Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Terapia młodzieży i dzieci Katowice

Psychoterapia młodzieży i dzieci Katowice

W całym kraju jak i w Katowicach, psycholog dziecięcy (i młodzieżowy) ma coraz więcej pracy. Lęki, nieśmiałość, problemy w relacjach rówieśniczych, nieharmonijny rozwój, kłopoty wychowawcze, trudności szkolne lub emocjonalne, agresja i autoagresja, depresja, zaburzenia odżywiania, uzależnienia... To tylko niektóre problemy, z którymi coraz częściej borykają się dzieci i młodzież. Każdy z nich wymaga postawienia fachowej diagnozy przez psychologa młodzieżowego (dla Katowic i okolic jest specjalista). Kolejno zapada decyzja, o indywidualnej terapii młodzieży, którą zajmuję się osoba uprawniona do prowadzenia poradnictwa i terapii psychologicznej dzieci. Mieszkasz w Katowicach? Polecam się. Posiadam zarówno predyspozycje jak i dokumenty, wymagane by skutecznie pomóc cierpiącym najmłodszym.

Terapia psychologiczna dzieci Katowice

Psychoterapia dzieci z Katowic i okolic odbywa się u mnie w gabinecie. Różni się nieco od psychoterapii młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia z dziećmi, polegają przede wszystkim na zabawie i aktywności fizycznej. Wśród technik, które stosuję w pracy z najmłodszymi pacjentami, mogę wymienić:

  • Trening autogenny, czyli technika relaksacji neuromięśniowej. Stosowana jest w celu wprowadzenia dziecka w stan odprężenia i dobrego samopoczucia, w celu złagodzenie napięcia emocjonalnego i stresu. Trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację, rozwija wyobraźnię, redukuje lęki i agresję oraz poprawia relacje w grupie.
  • Arteterapia, która wykorzystuje sztuki, takie jak: muzykoterapia, choreoterapia, poezjoterapia, bajkoterapia czy techniki pozateatralne. Działania za pomocą sztuki, przyczyniają się do ekspresji i rozwoju osobowości w sferach: emocjonalnej, ruchowej, fizycznej, społecznej i psychicznej.

Wyboru odpowiedniej metody terapeutycznej dokonuję w porozumieniu z rodzicami.

Psycholog młodzieżowy Katowice

Zajęcia psychoterapeutyczne z młodzieżą mają charakter sesji, na której staję się swoistym przewodnikiem. Nastolatek może powiedzieć mi wszystko, a ja na nim nie wymuszam niczego. W zamian dyskretnie prowadzę swojego pacjenta, do rozwiązania nurtującego problemu. Spotkania takie mają zazwyczaj charakter „sam na sam”, lecz w miarę potrzeby prowadzone są też spotkania rodzinne (z rodzicami lub opiekunami).

Rodzice (opiekunowie) dzieci i młodzieży nie pozostają w tym trudnym czasie bez mojej pomocy. Otrzymują odpowiednie wsparcie oraz instrukcje, jak we właściwy sposób wspierać dziecko i dbać o jego prawidłowy rozwój psychofizyczny.

Ilość sesji terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, dostosowuję indywidualnie. Są przypadki, w których poprawa następuje po kilku spotkaniach. Często jednak problemy, z którymi pojawiają się w moim gabinecie niepełnoletni, wymagają dłuższego czasu. Podstawą uzyskania pozytywnych efektów pracy jest zbudowanie z młodymi pacjentami relacji pełnej zaufania.

Terapia dzieci i młodzieży Katowice

Żyjemy w coraz trudniejszych czasach. Jesteście zabiegani i nerwowi. Zajęci pracą zawodową lub pochłonięci innymi sprawami. Często brakuje wam czasu dla najbliższych. Tymczasem dzieci są jak radary. Wyłapują emocje, obserwują i uczą się ich lub odreagowują na różne sposoby to, z czym sobie nie radzą.

Obserwujcie Wasze pociechy. Sprawdzajcie, czy to co się z nimi dzieje, wynika z przemian związanych z wiekiem i dorastaniem, czy też odbiega od normy i zaczyna być niepokojące? Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie zwlekajcie! Poproście o fachową pomoc, nim będzie za późno.

Jestem do Państwa dyspozycji. Wysłucham. Postaram się wyjaśniać wszelkie wątpliwości i udzielić fachowej rady. Nikogo nie pozostawię bez pomocy.

Kasia Sobieraj

Psycholog

Kasia Sobieraj
  • Imię: Kasia
  • Nazwisko: Sobieraj
  • Specjalizacja: Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty