Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Bytom - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Bytom - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Bytom

Odwrotnością miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność. Jeśli mnie nienawidzisz, to znaczy, że wciąż coś czujesz.

Te słowa wypowiedziała Bree, w serialu Gotowe na wszystko. Jest to cytat, który niesie w sobie bardzo dużo prawdy. Być może po kłótni, żona wychodzi do drugiego pokoju i wydawać by się mogło że jest obrażona. Jeśli się złości to dobrze, bo to oznacza, że jej zależy, że mąż jeszcze wywołuje w niej emocje. Dużo trudniej jest ratować związek, kiedy partner/ka się nie złości, ale znajduje się za szybą obojętności. Tę granicę trudno jest pokonać nawet w poradni małżeńskiej.

Emocje a psycholog dla par w Bytomiu

W zażyłych relacjach, a do takich bez wątpienia można zaliczyć małżeństwo, emocje odgrywają kluczową rolę – koniecznym jest, by o nich mówić. Jeżeli partner spowodował, że zalała Cię fala gniewu, powiedz mu o tym. Nie licz na to, że sam do tego dojdzie. Nasze emocje nie zawsze są widoczne i czytelne dla innych. Trudności z rozmową o swoich uczuciach, niejednokrotnie są przyczyną rozpadu wielu związków. Psycholog dla par, wskaże wam jak je rozpoznawać, nazywać i komunikować.

Oprócz mówienia, ważne jest też słuchanie. Gdy druga połówka bagatelizuje nasze uczucia, czujemy się odrzuceni i pominięci. Należy jednak pamiętać, że partner nie jest terapeutą małżeńskim i nie ma obowiązku dźwigania ciężaru Twoich emocji, ma bowiem własne, jednak nie oznacza to, że nie powinien brać Twoich pod uwagę.
Kiedy udać się na terapię małżeńską w Bytomiu?

Czasem wystarczy chwila przerwy, osobno spędzony weekend, wyjazd do rodziców czy spa. Innym pomaga znalezienia sobie nowego hobby albo znajomych. Jednak nie musicie sami zmagać się ze swoimi problemami.
Gdy macie coraz większe problemy z dogadywaniem się, codziennie się kłócicie, prawdopodobnie powinniście się udać na Bytomską psychoterapię dla par. Udział w terapii małżeńskiej może być ostatnią deską ratunku, przed podjęciem decyzji o rozwodzie.

Dla kogo terapia nie jest?

Jeśli jednak w związku występuje przemoc, nałóg (np. alkoholizm), czy choroba psychiczna, to terapia dla par nie będzie rozwiązaniem problemu. W przypadku przemocy konieczne jest zgłoszenie tego faktu odpowiednim organom, a ofiara powinna się udać na spotkania dla ofiar przemocy. Gdy w relacji występuje alkoholizm, to pierwsze kroki powinny być skierowane na odwyk. Natomiast gdy jeden z partnerów zmaga się z chorobą psychiczną, odpowiedniejsza będzie terapia indywidualna.

Zapraszam na terapię dla par w Bytomiu

Wszystkie pozostałe związki, tudzież małżeństwa, zanim podejmą ostateczną decyzję o rozwodzie. Terapia będzie prowadzona z udziałem obojga partnerów jednocześnie i psychologa. Psychoterapia jest doskonałą okazją na przyjrzenie się swoim emocjom i sposobie ich wyrażania. Terapeuta nauczy was komunikować swoje potrzeby i poprawi waszą komunikację. Terapia często wyciąga z uczestników nieprzyjemne emocje, jak złość, wstyd czy smutek, podczas sesji z terapeutą, można je w bezpieczne sposób wyrazić. Aby terapia przyniosła oczekiwane rezultaty, koniecznym jest, aby prowadziła ją odpowiednio przeszkolona osoba, oraz by uczestnicy byli szczerzy i zaangażowani.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty