Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Tychy - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Tychy - terapia małżeńska

Niektórzy uważają, że miłość jest wtedy, kiedy nie widzimy wad drugiej połówki, ja wiem, że prawdziwa miłość jest dopiero, gdy doskonale dostrzegamy jej wady i potrafimy je zaakceptować. Problem pojawia się, gdy jednak nie do końca je akceptujemy.

Mózg kobiecy, a męski

Jesteśmy tym samym gatunkiem, a jednak w naszych ciałach występuje wiele różnic, także w mózgu. Mężczyźni częściej używają prawej półkuli do procesów myślowych, kobiety zazwyczaj wykorzystują w tym celu obie półkule. Płeć żeńska ze względu na tę zdolność, ma bardziej rozwiniętą empatię i pamięć emocjonalną, to pozwala jej lepiej wyrażać uczucia. Mężczyźni potrzebują trochę więcej czasu na nawiązanie kontaktu z otoczeniem i otworzenie się na drugą osobę. Różnice w budowie mózgu wpływają także na reakcje na stresujące sytuacje. U mężczyzn wydziela się testosteron i w pierwszej chwili włącza się pierwotny mechanizm „uciekaj albo atakuj”, u pań pierwotną reakcją spowodowaną wydzielaniem oksytocyny do organizmu, będzie próba rozmowy.

Krąży stereotyp, że kobiety mówią więcej. Ma on jednak swoje uzasadnienie w budowie mózgu tej płci. Część mózgu odpowiedzialna za mowę u niewiast, jest z reguły większa niż u Panów, u których proces komunikacji skupia się w jednej półkuli. Kobieta dzieli się z rozmówcą całym przebiegiem myślowym, mężczyzna zazwyczaj wypowiada tylko jego rezultat.

Nic więc dziwnego, że często nie możemy dogadać się w swoim związku czy małżeństwie, różnice wynikają z naszej anatomii. Ale to nie znaczy, że nie możecie spróbować naprawić waszej relacji.

Po co Wam terapia dla par w Tychach?

Ona znowu się „czepia”, a on nie potrafi się domyśleć. Coraz częściej się kłócicie, już nie potraficie ze sobą normalnie rozmawiać, macie kryzys. Myślisz, że to nic takiego, w końcu kryzysy zdarzają się w każdym związku. Ciągle się kochacie, łączą was wspaniałe chwile, może nawet małżeństwo i dzieci, ale coraz trudniej wam ze sobą wytrzymać. To ostatni moment na terapię, potem może być za późno.

Psychoterapeuta jest osobą, która z dystansu i bez zbędnych emocji przyjrzy się waszemu związkowi. Nie rozwiąże za was waszych zmartwień, raczej je wskaże. Dużo łatwiej rozwiązać problem, gdy się wie co nim dokładnie jest, prawda? Często trudno jest rozmawiać o swoich uczuciach i oczekiwaniach względem partnera, terapeuta wam w tym pomoże.

Zdarza się tak, że w partnerach „siedzi” jakaś nieprzepracowana trauma, może to być śmierć bliskiej osoby, wypadek, przestępstwo którego się padło ofiarą. Może jakieś traumy jeszcze z dzieciństwa. Z jednej strony trudno oczekiwać w takiej sytuacji pogody ducha, ale każdy ma swoje granice, nawet najbardziej kochający partner/ka.
Być może problemem jest choroba psychiczna albo nałóg, tutaj nie obejdzie się bez dobrego terapeuty. Depresja wyniszcza zarówno Ciebie jak i twoją drugą połówkę, tak samo jest w przypadku alkoholizmu. Pomóżcie sobie psychoterapią dla par w Tychach.

Psychoterapia par Tychy

Zapisując się na psychoterapię dla par w Tychach, dajesz swojemu związkowi drugą szansę. Podejmujesz walkę o wasze szczęście. Przecież jeśli kogoś kochasz, to pragniesz, żeby był szczęśliwy.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty