Jesteś tutaj: Województwa Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Dąbrowa Górnicza - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Dąbrowa Górnicza - terapia małżeńska

Terapia dla par w Dąbrowie Górniczej, jest szczególną formą psychoterapii. Jest ona skierowana do małżeństw, lub osób w związkach, które zmagają się z kryzysem i narastającymi problemami. Rozmowa z terapeutą małżeńskim daje partnerom okazje, żeby spojrzeć na swój związek z dystansu.

Psychoterapia dla par Dąbrowa Górnicza

W trakcie psychoterapii par w Dąbrowie Górniczej małżonkowie mówią o swoich emocjach i uważnie słuchają o uczuciach partnera/ki. Psychoterapeuta was nie ocenia, nie wskazuje kto ma rację, kieruje waszą rozmowę na właściwe tory, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Czasami rozwiązaniem problemu okazuje się być szczera rozmowa. Skłonienie do tego małżonków bywa bardzo trudne, towarzyszą wtedy takie emocje jak wstyd, lęk, czasami irytacja. Wspólne rozmowy nierzadko są bardzo bolesne, warto się jednak przełamać i zrobić pierwszy krok w stronę poradni małżeńskiej, aby ratować swój związek. Niekiedy związek wymaga gruntownych przebudowań. Bywa tak, że psycholog dla par pomaga zbudować na nowo bezpieczną i zdrową relację. Niestety czasami się to nie udaje i wtedy para pracuje nad spokojnym rozstaniem.

Kiedy warto się udać na terapię par w Dąbrowie Górniczej?

Na psychoterapię warto się udać, gdy chcecie popracować nad swoją relacją, wykorzystaliście już wszystkie swoje zasoby psychiczne i napotykacie na mur nie do przejścia.

Główne problemy, które wymagają interwencji psychologa dla par to:

- brak szacunku,
- brak ciepła w związku,
- częste kłótnie,
- nadmierna zazdrość,
- brak satysfakcji w sferze intymnej,
- trudne, traumatyczne sytuacje, które miały miejsce (np. utrata ciąży),
- coraz więcej czasu spędzanego osobno,
- odmienne poglądy na wychowywanie dzieci.

I zawsze wtedy, kiedy czujecie taką potrzebę. Być może nie wydarzyło się nic traumatycznego i dogadujecie się całkiem nieźle, ale chcecie wzmocnić waszą więź, albo np. jeszcze przed ślubem upewnić się, czy do siebie pasujecie.

Terapia małżeńska Dąbrowa Górnicza - jak może pomóc?

Jej celem jest odnalezienie problemów, które trapią związek, także wskazanie źródła, z którego pochodzą. Pozwoli to na poznanie ich mechanizmów działania. W poradni małżeńskiej (do której są zaproszone także pary w nieformalnych związkach) nauczycie się wyrażać swoje potrzeby i emocje w nieagresywny i nieoceniający sposób, oraz być czujnym na potrzeby drugiej osoby. Dostaniecie także wiedze, która pomoże wam już samodzielnie rozwiązać przyszłe problemy. Terapia przyniesie oczekiwane rezultaty tylko, gdy oboje partnerów będzie w nią równie mocno zaangażowanych oraz jeśli będzie ją prowadził wykształcony psycholog z doświadczeniem, tacy właśnie prowadzą terapię małżeńską w Dąbrowie Górniczej.

Według danych statystycznych wskaźnik rozwodów w naszym kraju, coraz bardziej rośnie. W 2019 roku, na każde 10 tysięcy małżeństw, przypadło 74 rozwody. Dla porównania, w 1990 roku, było ich blisko połowę mniej (48 rozwodów na 10 tysięcy ślubów). W dzisiejszych czasach rozwód już nie jest wstydem, a na rozwodnikach nie ciąży społeczne piętno. Jednak zanim zdecydujecie się na ten drastyczny krok, być może warto sięgnąć po ostatnia deskę ratunku, którą często okazuje się być terapia małżeńska.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty