Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Częstochowa - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Częstochowa - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Częstochowa

Relacje to skomplikowany temat dla wielu osób. Jednak im większa świadomość, tym łatwiej rozwiązać problemy. Część z nich bierze się stąd, że nie wiemy na jakim etapie znajduje się nasz związek. Doktor Mark Knapp wyróżnił 10 etapów związku, które są podzielone na fazy zbliżania i oddalania się.

1. Etap inicjacji – to moment, w którym spotykasz się z kimś pierwszy raz, być może w klubie przy barze. Zwracasz wtedy uwagę na powierzchowne cechy jak wygląd i pierwsze wrażenie, które wywołuje w Tobie dana osoba.

2. Etap eksperymentowania - następuje, po pomyślnym przejściu inicjacji. Podczas tej fazy przyglądasz się wartościom drugiej osoby, szukasz o niej informacji wśród znajomych i w Internecie.

3. Etap błogości – relacja staje się bardziej intensywna. Uczucia rosną na sile, w brzuchu pojawiają się motylki, dzielicie się ze sobą głębszymi przeżyciami.

4. Etap integracji – postanowione, zostajecie parą. Myślicie o wspólnej przyszłości, już nie ma „Ja i Ty” jest „my”.

5. Etap przywiązania - jesteście pewni waszych uczuć, decydujecie się na poważniejszy krok jakim jest wspólne mieszkanie i narzeczeństwo.

To były fazy zbliżania się, następne są fazami rozpadu

6. Etap różnicowania - szukacie sobie zajęć poza związkiem, spędzacie coraz mniej czasu razem. Na tym etapie często pojawiają się kłamstwa, wynikające z poczucia winy. Należy pamiętać, że to bardzo naturalny etap prawie każdego związku.

7. Etap odsuwania się – to kontynuacja różnicowania się. Coraz bardziej się od siebie odsuwacie, słabnie wasza komunikacja, coraz mniej jest między wami intymności. Coraz bardziej się od siebie odgradzacie, pojawiają się zdania „kiedyś byłeś inny”, „co się stało z naszą miłością?”. To dobry moment, żeby poszukać pomocy u terapeuty małżeńskiego. Im wcześniej zgłosicie się do psychologa dla par, tym szybciej zażegnacie kryzys.

8. Etap stagnacji – niektórzy uważają, że jeśli nie poruszasz się do przodu, to tak naprawdę się cofasz. Na etapie stagnacji wasz związek stoi w miejscu. Czuć między wami chłód emocjonalny.

9. Etap unikania – unikacie wzajemnego kontaktu, fizycznego i emocjonalnego. Na tym etapie często jedno z was się wyprowadza, przestajecie się do siebie odzywać, żyjecie obok siebie, ale nie razem. Niemożliwe jest, aby rozwiązać jakikolwiek problem bez rozmawiania o nim. Na psychoterapii par w Częstochowie, nauczycie się ponownie ze sobą komunikować i robić to skutecznie, bez złej energii.

10. Etap wypowiedzenia – formalnie kończycie swój związek, składacie pozwy rozwodowe, ogłaszacie światu wolność…

Czy to już musi być koniec? Terapia małżeńska Częstochowa

To, że związek znajduje się w fazie rozpadu, nie oznacza, że już nie da się go uratować. Najważniejsza jest świadomość tego, co się właśnie między wami dzieje. Pomoże wam w tym psycholog dla par. To osoba, która nakieruje was z powrotem na właściwe tory. Na terapii par nauczycie się wyrażać swoje oczekiwania względem partnera, stawiać zdrowe granice, uważnie słuchać o potrzebach swojej drugiej połówki. Być może w waszym związku już pojawiły się dzieci, na Częstochowskiej terapii małżeńskiej dowiecie się jak nie obciążać dziecka waszymi problemami, jak sprawić, żeby nie czuło się ono niczemu winne. Lepiej wylewać swoje żale w poradni małżeńskiej w kontrolowanych warunkach, niż w domowym zaciszu.

Na terapię dla par w Częstochowie, zaproszone są wszystkie związki, które czują, że czegoś im brakuje. Dla każdej relacji jest nadzieja, trzeba tylko po nią sięgnąć.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty