Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Zabrze - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Zabrze - terapia małżeńska

Psychoterapia dla par Zabrze - dla kogo jest?

Właściwie nie musicie mieć jakichkolwiek problemów w małżeństwie, żeby udać się do psychologa dla par. Możecie być zgodnym i szczęśliwym związkiem, ale chcecie wejść na wyższy poziom partnerstwa. Oczywiście nie ma relacji idealnych i u każdego znajdzie się obszar, który można udoskonalić w poradni małżeńskiej. Jednak najczęściej niestety nie wszystko układa się tak jak powinno.

Z jakimi problemami zmagają się pary?

Z czasem dopadła was rutyna, motylki w brzuchu już opadły, hormony też nie działają tak jak na początku waszego związku. Pogoń za sukcesem sprawia, że nie macie już dla siebie czasu. By rozwiązać problem, najpierw musicie go poznać, w tym pomoże wam terapeuta małżeński. Kryzysy zdarzają się w każdych związkach, niezależnie od ich stażu i etapu. Każde z was osobno zmaga się ze swoim ciężarem, gdy postanawiacie być razem, wasze emocje i nastroje na siebie oddziałują, więc problemy się jakby namnażają.

Jak pomoże wam terapia dla par w Zabrzu?

Na terapii dla par w Zabrzu pokaże wam jak nie przerzucać swoich negatywnych przeżyć na drugą osobę. Pomogę wam wzajemnie się słuchać i efektywnie komunikować. Nauczę was mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach względem partnera, pokażę wam sposoby na rozładowanie napięcia wiszącego między wami.

Terapia małżeńska Zabrze - kiedy jest najlepszy czas na terapię?

Najczęściej pary zgłaszają się na początku roku, lub w okresie powakacyjnym. Nie ma to jednak nic wspólnego z „najlepszym czasem na terapię”. Wynika to raczej z noworocznych postanowień, albo z tego, że gdy małżeństwo spędza razem urlop, to trudniej jest zamiatać problemy pod dywan, tak jak w ferworze życia codziennego. Często związki czekają latami na wizytę u psychoterapeuty, zanim faktycznie zdecydują się do niego wybrać. Rozsądniej jednak, byłoby to zrobić wcześniej. Tak samo, jak do lekarza pierwszego kontaktu lepiej udać się na początku choroby, niż gdy jest już w zaawansowanym stadium. Pamiętaj, że czas spędzony na terapii, jest czasem, który darujecie sami sobie. To czas, kiedy rozmawiacie i co ważniejsze, uważnie się słuchacie.

Ile czasu powinna trwać Wasza terapia par?

Ilość sesji jest zależna od stanu wyjściowego związku, waszej samoświadomości i efektu, który chcecie osiągnąć. Pary nie zawsze oczekują uratowania związku, są takie, które już postanowiły, że się rozejdą, jednak chcą to zrobić z wiedzą co poszło nie tak i pełnym zrozumieniem drugiej strony. Pojedyncza sesja psychoterapii par w Zabrzu trwa 70 minut, to pewnie niewiele w porównaniu do tego, ile czasu zajmuje wam zamartwianie się o wasz związek. Początkiem (czasami też końcem) terapii jest konsultacja. Psycholog poznaje parę i jej problemy, a para poznaje terapeutę i sprawdza, czy odpowiada jej ta osoba, jako ktoś, komu powierzą swoje zmartwienia. Zwykle pierwsza terapia wywołuje w małżeństwie poczucie ulgi i zadowolenia „zrobiliśmy krok, żeby ratować nasz związek”, często też pojawia się lęk „a co, jeśli się nie uda i jednak się rozstaniemy?” oraz wstyd „mamy obcemu człowiekowi opowiadać o naszych intymnych sprawach?”. Takie wątpliwości to nic niezwykłego, nalegam by pod ich wpływem nie rezygnować z terapii.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty