Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Częstochowa

Psychoterapia młodzieży i dzieci Częstochowa

Psychoterapia młodzieży i dzieci Częstochowa

Z całym przekonaniem można stwierdzić, że emocje odgrywają bardzo istotną rolę w naszym życiu, są jak drogowskazy, które wskazują nam to, co jest dla nas dobre. Na przykład gdy w ciemnej uliczce zbliża się do nas ktoś obcy, to czujemy strach, który każe nam się trzymać na dystans, czyli podsuwa najbezpieczniejsze rozwiązanie. Emocje pomagają nam także w kontaktach z innymi ludźmi. Gdy do rówieśników czujemy sympatię, to trzymamy się blisko nich i w ten sposób tworzymy relacje społeczne.

Emocje możemy podzielić grupując je na kategorie, np. emocje związane ze szczęściem to radość, satysfakcja, rozkosz, a emocje związane ze złością to gniew czy irytacja. Błędem jest dzielenie ich na pozytywne i negatywne. Każda emocja, jest ważna i wartościowa, jeśli ją dobrze odczytać.

Wielu dorosłych nie jest w stanie odpowiednio zareagować na swoje emocje

Czy więc możemy oczekiwać tego od dzieci? Najłatwiej jest odczuwać emocje dobrze kojarzone, jak radość, rozkosz, duma. Przed (błędnie!) nazywanymi negatywnymi emocjami wolimy uciekać, nie chcemy się konfrontować ze swoim żalem, wstydem albo irytacją. Dzieci i młodzież narażona jest na wiele stresujących sytuacji, są to np. niskie oceny w szkole, odtrącenie przez rówieśników albo zła sytuacja rodzinna. Depresja jest diagnozowana u coraz młodszych dzieci, a czynnik prób samobójczych niestety z roku na rok rośnie. Jednak istnieje światełko w tunelu, ponieważ coraz młodsze osoby chcąc zadbać o swoje zdrowie psychiczne, odwiedzają gabinet psychologa młodzieżowego. Jeśli Twoje dziecko ostatnio jest zamknięte w sobie, widzisz u niego napady agresji albo apatii, opuściło się w nauce, być może zmaga się ono właśnie z bardzo silnymi emocjami, z którymi samo nie jest w stanie sobie poradzić. Możesz mu pomóc i zabrać je na psychoterapie dziecięcą w Częstochowie.

Jak przebiega spotkanie z psychologiem dziecięcym w Częstochowie?

Na pierwszą wizytę zaproszony jest tylko rodzic, służy to temu, aby zdobyć jak najwięcej informacji o dziecku, dowiedzieć się o oczekiwaniach rodzica względem terapii i o środowisku, w którym obraca się pociecha. Terapia dzieci różni się oczywiście od terapii osób dorosłych. Sesje terapeutyczne zazwyczaj mają formę zabawy. Dziecko przez np. gry planszowe uczy się cierpliwości, bo musi czekać na swoją kolej, także poczucia przegranej i zdrowej współrywalizacji. Forma terapii psychologicznej dzieci w Częstochowie jest dostosowana do zaburzeń dziecka. W przypadku małych pacjentów z zespołem Aspergera, jest to uczenie dziecka przestrzegania reguł, eliminacja zachowań agresywnych, także nauka sygnalizowania własnych potrzeb.

Jaką rolę w terapii młodzieży i dzieci odgrywają rodzice?

Ogromną! Rodzic jest początkiem terapii, bowiem najczęściej to właśnie on podejmuje decyzję o wyborze psychologa młodzieżowego lub dziecięcego w Częstochowie. Spędza z dzieckiem najwięcej czasu i tworzy mu bezpieczną przestrzeń w domu. Rodzic przede wszystkim powinien zaprowadzać dziecko na wszystkie spotkania, samemu także spotykać się z terapeutą, który mu będzie opowiadał o postępach swojego podopiecznego.

Psychoterapia dla młodzieży Częstochowa - jak długo będzie trwała terapia?

To oczywiście zależy od celu, który chcecie osiągnąć. Terapia młodzieżowa najczęściej polega na spotkaniach raz w tygodniu przez kilka miesięcy. Zazwyczaj są to przynajmniej 3 miesiące.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty