Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Chorzów

Psychoterapia młodzieży i dzieci Chorzów

Słyszycie psycholog/terapeuta i co widzicie? Założę się, że znaczna część, ma w głowie wizję rodem z filmu - pacjent leży na kozetce. Ręce na piersi, oczy wbite w sufit. A obok fotelu poważna, milcząca pani. W okularach na nosi i z notesem na kolanach. Zapewne są takie gabinety i takie sceny, ale to rzadkość.

Pomaganie w emocjonalnych trudnościach wymaga od terapeutów coraz to bardziej elastycznego podejścia. Czerpania z odkryć naukowych i doświadczeń w dziedzinie psychoterapii. Co człowiek (nie ważne mały czy duży), to inna droga, by do niego dotrzeć i pomóc.

Terapia młodzieży i dzieci Chorzów

Do gabinetów psychoterapeutów trafiają coraz młodsi pacjenci. To dobra i zła wiadomość. Dobra, że rośnie świadomość dorosłych i kończy się bagatelizowanie problemów dzieci. Zła, że coraz większa ich ilość, nie radzi sobie z trudnościami napotkanymi na życiowej drodze.

Z czym najczęściej mierzy się psycholog dziecięcy chorzowskich (i nie tylko) dzieci?

Ilu małych pacjentów, tyle ich wielkich problemów. Jest jednak grupa, najpopularniejszych przyczyn terapii:

  • depresja (dziecięca, młodzieżowa),
  • lęki i fobie,
  • nieśmiałość,
  • brak umiejętności nawiązywania relacji rówieśniczych,
  • agresja lub autoagresja,
  • problemy wychowawcze i trudności szkolne,
  • rozpoznanie ze spektrum autyzmu.

Pierwsze spotkania z rodzicami/opiekunami i dzieckiem (młodzieżą) dotyczą ustaleń, jaka forma pomocy będzie najskuteczniejsza.

Całość terapii to także ścisła współpraca z dorosłymi, odpowiedzialnymi za swoje pociechy. Według potrzeb można mieszać różne rodzaje: terapię indywidualną, grupową, pracę warsztatową.

Psycholog młodzieżowy dla Chorzowa, a psychoterapia dzieci

Czy Chorzów, czy inne miasto – zasady są te same. Szukając pomocy u psychoterapeuty liczycie na spotkanie się z kimś, kto będzie szczerze zainteresowany waszymi problemami. Kogoś kto będzie uważnie słuchał i pomoże lepiej zrozumieć dlaczego w życiu dzieje się nie tak jak chcielibyście i jak temu zaradzić.

Tak dzieje się u dorosłych i młodzieży, gdy otrzymywana jest swobodna rozmowa kierowana przez terapeutę, która naprowadza na odkrycie pewnych mechanizmów, etc.

Tymczasem u najmłodszych dzieci, terapia odbywa się zazwyczaj przez zabawę. To najbliższe i najbardziej naturalne środowisko dziecka. W przypadku prowadzenia psychoterapii indywidualnej, kluczowe znaczenie ma współpraca pomiędzy psychoterapeutą, a rodzicami/opiekunami.

Na czym polega terapia psychologiczna dzieci z Chorzowa?

Dziecko korzysta z pomocy terapeuty. Jest też terapeutą samo dla siebie. Naturalny potencjał najmłodszych i ich osobowość, pomagają im w nauce samodzielnego radzenia sobie z problemami. Rolę terapeuty przejmujecie także Wy - rodzice/opiekunowie, troskliwie i z czułością wyciągając pomocną dłoń cierpiącym pociechom.

Jeśli chodzi o czas trwania psychoterapii, to jest on zależy od ustalonego na konsultacyjnych spotkaniach celu. Ważne jest, aby był on wyznaczony samodzielnie (w przypadku młodzieży), a wspólnie z rodzicami/opiekunami (gdy mowa o najmłodszych). Spotkania natomiast powinny być regularne, by dały jak najlepszy efekt.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty