Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Tychy

Psychoterapia młodzieży i dzieci Tychy

Powoli dochodzimy do momentu, gdy osoby z zaburzeniami, chorobami psychicznymi przestają być piętnowane. Coraz częściej słychać „nie radzę sobie” zamiast „w porządku, ok”. Z jednej strony to wspaniałe, że przestajemy się wstydzić przyznać do słabości i głośno mówimy, że potrzebujemy pomocy. Z drugiej covid, izolacja, niepewność jutra, spowodowały masowy „wysyp” ludzi, którzy o tę pomoc wręcz błagają.

Nie inaczej sytuacja ma się z dziećmi i młodzieżą. Często (w obawie o zdrowie) najmłodsi zostali odcięci od rówieśników – zarówno w szkole jak i poza nią. To spowodowało, że jako dorośli zauważyliśmy w nich takich samych (zagubionych i potrzebujących) ludzi, jak my sami.

Psychoterapia dzieci Tychy

Tychy także dołączyły do mody (bardzo słusznej i potrzebnej), dbania o dobrostan psychiczny najmłodszych. Troskliwi rodzice wysyłają dzieci do psychoterapeutów takich jak ja. A czym właściwie jest terapia?
To leczenie (za pomocą spotkań z psychologiem), którego celem są zmiany niekorzystnych sposobów funkcjonowania na poprawne. Zadaniem terapii jest także pozbycie się od niepokojących objawów/tików/fobii oraz nauka wyrażania zblokowanych emocji.

Psychoterapia dzieci ma specyficzny charakter, gdyż najczęściej polega na zabawie. Podstawą terapii dzieci i młodzieży jest nawiązanie więzi z terapeutą, by młody pacjent poczuł się swobodnie i bezpiecznie. Nie ma „odpowiedniego wieku” na terapię, gdyż powinna mieć miejsce wtedy, kiedy jest potrzeba.

Dlaczego tak ważny jest psycholog dziecięcy w Tychach?

Dzieci bardzo często nie potrafią nazwać problemów, trudności z którymi przyszło im się zmierzyć. Swą frustrację, strach, etc. wyrażają tak jak potrafią – zmianą zachowania. O tym, że dzieje się coś złego, świadczą:

 • nieadekwatne reakcje,
 • wybuchy złości,
 • problemy w szkole i trudności z nauką,
 • konflikty z rówieśnikami,
 • problemy ze snem, moczenie się w nocy,
 • tiki, fobie, niepokój ruchowy, lęki…

Zauważenie takich zachowań u swoich podopiecznych, powinno uzmysłowić Wam, że dziecko pilnie potrzebuje spotkania z psychologiem, który mu pomoże.

Terapia psychologiczna dzieci. Tychy mają we mnie pomoc

Banał – każdy jest inny. Różnice w zachowaniu to kwestia osobowości, charakteru dziecka i tempa rozwoju. Czasem jednak, odmienność jest zbyt kontrastowa, a reakcje mocno nieadekwatne i przesadzone. Nie przegapcie sygnałów jakie wysyła Wam pociecha.

Jeśli dziecko lub nastolatek:

 • rozwija się znacznie wolniej (a wręcz cofa się w rozwoju),
 • ma trudności w relacjach z rówieśnikami, a także w komunikacji z innymi,
 • zachowuje się agresywnie, autoagresywnie,
 • boi się wielu rzeczy,
 • ma stałe i niekończące się problemy z nauką, koncentracją,
 • ma kłopoty ze snem lub moczy się,
 • je za dużo, za mało.

nie warto czekać, aż „to minie”. Konsultacja z psychologiem jest jak najbardziej wskazana.

Łukasz Beryt - Psycholog młodzieżowy w Tychach

Zapraszam do mego gabinetu w Sosnowcu. Zaczniemy od konsultacji - spotkania, podczas którego poznam problem dziecka, dzięki wywiadowi z Wami - rodzicami/opiekunami. To ważne, byście szczerze opowiedzieli, co Was niepokoi. Następnie spotykam się z dzieckiem w waszej obecności, by dziecko czuło się bezpiecznie. Później zostanę z nim sam. Na kolejnej konsultacji podzielę się obserwacjami i przedstawię wstępną diagnozę oraz plan. W zależności problemu, zaproponuję terapię rodzinną, psychoterapię dziecka/nastolatka i/lub konsultacje u innych specjalistów (neurologa, psychiatry).

Psychoterapia dzieci i młodzieży opiera się na współpracy mojej z dzieckiem/nastolatkiem, ale także z Wami - rodzicami/opiekunami. Odgrywacie ważną rolę w procesie leczenia. Spotkania z Wami to nie tylko konsultacja, ale i (w zależności od problemu, wieku pacjenta i potrzeby) także w trakcie trwania leczenia.

Pamiętajcie proszę, że konsultacja nie musi oznaczać podjęcia terapii. Nie zaszkodzi, a może odmienić życie.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty