Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Gliwice

Psychoterapia młodzieży i dzieci Gliwice

Terapia młodzieży i dzieci Gliwice

Zdrowie psychiczne (lub jego brak), przestało być tematem tabu. Wzrosło zapotrzebowanie na pomoc, jakiej udzielić może psycholog dziecięcy. Gliwice nie pozostają w tyle, w temacie terapii młodzieży.

Psycholog młodzieżowy jest poszukiwanym specjalistą. A najmłodsi coraz chętniej i częściej szukają pomocy. Wspierani przez rodziców/opiekunów wiedzą i czują, że nie są sami ze swymi problemami.

Pomocna psychoterapia dzieci. Gliwicka młodzież walczy o zdrowie

Czy duże miasto czy maleńka wieś - o najmłodszych walczyć trzeba. Także Gliwice zauważyły potrzeby mieszkańców.

Ilu młodych pacjentów, tyle problemów. Są jednak takie, które pojawiającymi się najczęściej. To:

  • lęki i fobie,
  • nieśmiałość,
  • problemy w relacjach,
  • kłopoty wychowawcze,
  • trudności szkolne lub emocjonalne,
  • agresja i autoagresja (zaburzenia odżywiania, używki),
  • depresja.

To tylko wierzchołek góry lodowej trudności, z którymi borykają się dzieci i młodzież.

Psycholog młodzieżowy dla Gliwic

Każdy z problemów, z którymi zgłaszają się mali pacjenci, wymaga fachowej diagnozy psychologa młodzieżowego, którym jestem ja – Łukasz Beryt.
Następnie podejmuję decyzję czy konieczna jest indywidualna terapia, a jeśli tak, to jak często. Zdarza się, że należy również wdrożyć leczenie farmakologiczne.

Psychoterapia dzieci z Gliwic czy innych rejonów Górnego Śląska, odbywa się w moim gabinecie w Sosnowcu.

Terapia psychologiczna dzieci. Gliwice i okolice sięgają po pomoc

Terapia dziecięca różni się od psychoterapii dorosłych. Zajęcia z dziećmi, są przede wszystkim zabawą oraz aktywnością fizyczną.

Są różne techniki pracy z najmłodszymi pacjentami. Jakie najczęściej stosuję ja?

Trening autogenny (technika relaksacji neuromięśniowej). Wprowadza w stan odprężenia i dobrego samopoczucia, aby złagodzić stres. Ma za zadanie wzmocnić koncentrację, zredukować lęki i agresję, czy poprawić relacje w grupie rówieśniczej.

Arteterapia (technika za pomocą sztuki: muzyki, choreografii, technik pozateatralnych, etc.). Działania arteterapii przyczyniają się do ekspresji i rozwoju sfer: emocjonalnej, ruchowej, fizycznej, społecznej i psychicznej.
Wybór odpowiedniej metody terapeutycznej jest przedstawiany i konsultowany z rodzicami/opiekunami. Ale dzieci mają swoje ostatnie słowo w temacie. W końcu to od naszego porozumienia, zależy sukces leczenia. Opiekunowie czy najbliżsi (w razie potrzeby) mogą uczestniczyć w spotkaniach.

Psychoterapia młodzieży z Gliwic

Zajęcia prowadzone z młodzieżą, mają podobny charakter sesji jak dla dorosłych. Nie wymuszam odpowiedzi, a dyskretnie prowadzę wywiad/rozmowę, by jak najpełniej naświetlić, a potem rozwiązać problem.

Terapia ma charakter „w cztery oczy”. Tylko gdy zachodzi potrzeba, prowadzone są spotkania rodzinne lub z opiekunami.

Rodzina czy też opiekunowie dzieci (oraz młodzieży) nie pozostają bez pomocy. Daję instrukcje, jak stać się oparciem dla najmłodszych tak, by zadbać o ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Jestem do dyspozycji dorosłych. Wysłucham i udzielę fachowej porady, aby nikogo nie pozostawić samego. Na mnie można liczyć.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty