Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Ruda Śląska

Psychoterapia młodzieży i dzieci Ruda Śląska

Terapia młodzieży i dzieci w Rudzie Śląskiej

Dojrzewanie można porównać do przepoczwarzania się gąsienicy w pięknego motyla, gdzie gąsienicą jest dziecko, motylem dorosły, a poczwarką - zamknięty w kokonie, odgradzający się od reszty świata nastolatek. Okres nastoletni jest bardzo trudny zarówno dla samych dojrzewających jak i rodziców. 

Wtedy o pomoc warto zgłosić się do Sosnowca do gabinetu terapii Rest.

Terapia młodzieży  Ruda Śląska - kiedy warto się udać?

Zazwyczaj to rodzic zauważa niepokojące sygnały, wysyłane przez swoje dziecko. Czasem jest to brak apetytu, odrzucenie znajomych i rodziny, niechęć do wstawania z łóżka, czy ogólne złe samopoczucie. Tak naprawdę z psychologiem młodzieżowym w Rudzie Śląskiej można skonsultować każdą wątpliwość, nieprawidłowość, która się nasila i trwa.

Psycholog młodzieżowy Ruda Śląska - jak wygląda jego praca?

Zazwyczaj przybiera formę spotkań raz w tygodniu, podczas których nastolatek rozmawia z psychologiem, bez obecności rodzica. W nielicznych przypadkach dziecko chce odbywać sesje z rodzicem i to również jest dopuszczalne. Zazwyczaj jednak psychoterapeuta spotyka się z opiekunem co kilka odbytych sesji i dzieli się swoimi wnioskami. To nie znaczy, że przedstawia szczegółowo to, co usłyszał w gabinecie, ale przedstawi etap na jakim się z dzieckiem znajduje.

Czego psycholog dziecięcy nie powie rodzicom?

Tego, że nastolatek pali papierosy, zrobił sobie tatuaż, kolczyk. Nie wyjawi nawet jego orientacji seksualnej. Czy to znaczy, że rodzic nie powinien wiedzieć o takich rzeczach? Absolutnie nie. Praca psychoterapeuty młodzieżowego, jak każdego innego psychologa, objęta jest tajemnicą zawodową. Dojrzewające dziecko musi mieć przestrzeń, do bezpiecznego „wygadania się”, a z czasem przełamie się też do tego, aby rozmawiać z rodzicami. 

Więc o czym rodzic się dowie? Jak wyżej zostało wspomniane będzie znał efekty terapii, wnioski terapeuty i na pewno zostanie poinformowany, gdy jego dziecku będzie coś zagrażało. 

Terapia psychologiczna dzieci Ruda Śląska - czy psycholog dziecięcy to dobry pomysł?

Praca psychologa dziecięcego jest o tyle trudna, że pacjentem tak naprawdę nie jest tylko dziecko, ale też jego rodzice. Często dorosłym wydaje się, że ich dziecko ma zaburzenia zachowania, czyli potocznie mówiąc jest niegrzeczne, ponieważ nie spełnia ich oczekiwań. 

Czasami faktycznie zaburzenia wynikają z problemów zdrowotnych, zarówno psychicznych jak i fizycznych. Niejednokrotnie za złe zachowanie odpowiada niesprawnie działająca tarczyca, nowotwory, a nawet alergie. 

Rola psychologa dziecięcego w Rudzie Śląskiej

Oprócz edukacji rodziców jak postępować z dzieckiem, przedstawienia im różnych modeli wychowawczych itp. psychoterapia dzieci to także (a raczej przede wszystkim) praca z samym dzieckiem. Zależnie od wieku małego pacjenta, mogą to być zabawy ruchowe, gry planszowe, nauka piosenek, oraz oczywiście rozmowa.  

Terapia psychologiczna dzieci różni się od terapii dorosłych tym, że dziecko nie ma zbyt wielkiej mocy sprawczej, raczej trzeba się dostosować do przebywania w takich warunkach, jakie ma zapewnione. 

Psychoterapia dzieci w Rudzie Śląskiej - dla kogo psycholog młodzieżowy?

Zapraszam do Sosnowca każdego rodzica z dzieckiem. Dorosłych którzy mają wątpliwości co do rozwoju podopiecznego, także gdy sami już wyczerpali swoje zasoby, żeby mu pomóc. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty