Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Dąbrowa Górnicza

Psychoterapia młodzieży i dzieci Dąbrowa Górnicza

Terapia młodzieży i dzieci w Dąbrowie Górniczej

Okres nastoletni to bardzo ciężki czas. Nie jesteś już dzieckiem, które ma mało obowiązków ale dużo może, ani dorosłym który ma dużo obowiązków, sporo praw, ale na pewne rzeczy już nie może sobie pozwolić. 

Jako nastolatek jesteś kimś pomiędzy. Można Cię porównać do poczwarki motyla, która to owinięta w kokon i odgrodzona nim od dorosłości, chce przeczekać aż będzie gotowa. Gdyby zapytać dorosłych, to wielu z nich wcale nie tęskni za czasami nastoletnimi. Wiązały się one ze zmianami, które zachodziły zarówno w ciele jak i umyśle. Między innymi zmienia się: 

* Rozwój seksualny

Faza ta nie podoba się dorosłym. Ciągle uważają, że to jeszcze za wcześnie dla dziecka. Że powinieneś się skupić wyłącznie na nauce, a życie miłosne zostawić na potem. Ale to niemożliwe dla Ciebie jako nastolatka, w którym buzują hormony i wiele przywodzi mu na myśl „zakazany owoc”. Z biologicznego punktu widzenia, okres nastoletni jest  najkorzystniejszy do parowania się. 

* Sen

Młodocianemu dorosłemu fazy snu przesuwają się. Większość młodzieży to tzw. nocne marki, czyli najefektywniej pracują w porach wieczornych. Stąd częste opory przed wstawaniem do szkoły na godz. 8

* Apetyt

Okres dojrzewania to czas, kiedy Twoje ciało nastolatka się zmienia, a do tych zmian potrzebujesz energii. Stąd często duży apetyt. Dlatego jego brak bywa objawem cierpienia psychicznego., braku samoakceptacji.

* Poszukiwanie wrażeń

Czyli zmora wszystkich opiekunów dojrzewających dzieci. Ryzykowne zachowania to dla Was – nastolatków nauka na własnych doświadczeniach i budowanie własnej tożsamości. 

* (Nad) reaktywność emocjonalna 

Przeżywane emocje są teraz znacznie silniejsze, stąd pojawiają się także agresywne zachowania wynikające ze spotęgowanej złości. U dziewczynek z kolei częściej wzmacniają się lęki i smutek, co wprowadzać może w stany depresyjne. 

* Konflikty z rodzicami

W trakcie których wykształcacie autonomię i własną tożsamość, poszukujecie granic. 

Psycholog młodzieżowy w Dąbrowie Górniczej 

Jako psycholog dziecięcy i młodzieżowy, pomogę Tobie jako dorastającemu dziecku lub Twojemu dziecku drogi rodzicu, przejść przez ten bardzo trudny czas nastoletni. Jako rodzice często nie macie odpowiednich zasobów wiedzy, cierpliwości i czasu, aby odpowiednio pokierować swoimi dojrzewającymi pociechami. 

Psychoterapia dzieci w Dąbrowie Górniczej - czy terapia młodzieży to dobry pomysł?

Terapia psychologiczna dzieci może zostać rozpoczęta już w wieku niemowlęcym, kiedy występują zaburzenia więzi między rodzicem a dzieckiem. Psychologia (psychologowie dziecięcy w Dąbrowie Górniczej także) zakłada, że nie ma dzieci złośliwych, a wszystkie „niegrzeczne” zachowania wynikają z zewnątrz. Czasem to zły model wychowawczy, a czasami objawy somatyczne. 

Terapia psychologiczna dzieci i nastolatków w Dąbrowie Górniczej

Te dwa terminy i reguły spotkań znacznie się od siebie różnią. Dziecko poznaje świat za pomocą zabawy i tak też jest przeprowadzana jego terapia. Ponadto rodzic aktywnie bierze w niej udział. 

Natomiast nastolatkowie często obawiają się, że psychoterapeuta opowie rodzicowi wszystko to co usłyszał. Nie jest to prawdą, ponieważ psychologa obowiązuje tajemnica lekarska względem swojego klienta, więc rodzicowi przekazuje swoje wnioski, często wcześniej konsultując je z dzieckiem. Psychoterapia dzieci w Dąbrowie Górnicze opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Oczywiście nie oznacza to, że rodzic nie dowie się, gdy jego dziecko zagraża sobie lub komuś innemu.  

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty