Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Olkusz

Psychoterapia młodzieży i dzieci Olkusz

Terapia młodzieży oraz terapia dzieci w Olkuszu

Okres dojrzewania to czas, w którym nastolatkowie przestają być zapatrzeni w rodziców, z zaczynają odkrywać własne ścieżki. Często wiąże się to z ryzykownymi zachowaniami, które nam dorosłym niekoniecznie się podobają. 

Okres nastoletni to także czas rozwoju seksualnego, przesunięcia zegara biologicznego na aktywność wieczorną, wzmożony apetyt, nadwrażliwość emocjonalna często pojawiająca się znienacka agresja. 

Te wszystkie zachowania są naturalnym procesem poszukiwania własnej tożsamości i każde z nich ma swój cel. Dobrze by jednak było, żeby tak burzliwy okres mimo wszystko przebiegł w warunkach kontrolowanych.

Rodzic z jednej strony nie powinien się za bardzo angażować w budowanie indywidualności dziecka.  Ono samo ma odnaleźć odpowiedź na pytanie „kim jestem?”. Ale z drugiej strony, to na dorosłym ciąży obowiązek dbania o bezpieczeństwo swojego potomka. 

Jak połączyć oba? Jak zachować się w momencie, gdy dziecko wyraźnie się zmieniło, ale w naszych oczach niekoniecznie na lepsze? Tu z odpowiedzią przychodzi psychoterapia dzieci Olkusz.

Psychoterapia dzieci w Olkuszu - czy terapia młodzieży to dobry pomysł?

Rodzic dla nastolatka często jest wrogiem i nie widzi w nim autorytetu. Inaczej jest z obcą, odpowiednio wykształconą osobą, która nie jest w żaden sposób związana z rodziną, przez co jest bezstronna.

Psycholog młodzieżowy, bądź psycholog dziecięcy w Olkuszu, pomoże nastolatkowi przejść przez ten trudny dla niego czas. Wesprze i niejednokrotnie zmotywuje go do pracy nad sobą. Podpowie jak zdefiniować swoje potrzeby, nazwać i wyrażać emocje. 

Są pewne symptomy, po których zauważeniu powinna w głowie rodzica zapalić się czerwona lampka, aby umówić dziecko na terapię psychologiczną jak nie  w Olkuszu, to w Sosnowcu. Należą do nich:

- notoryczne opuszczanie zajęć szkolnych/utrzymująca się niechęć chodzenia do przedszkola,

- duże zmiany w życiu dziecka: rozwód, ciężka choroba, śmierć kogoś bliskiego, nowy członek rodziny,

- długotrwale utrzymujące się złe samopoczucie,

- brak akceptacji swojego ciała,

- nadmierna nieśmiałość, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, 

- ucieczki z domu,

- zaburzenia odżywiania,

- stosowanie używek.

Szybka reakcja jest w stanie uchronić młodego klienta, przed wieloma problemami behawioralnymi w życiu dorosłym.  

Terapia psychologiczna dzieci z Olkusza - który psycholog dziecięcy będzie najlepszy?

Najlepsza terapia psychologiczna dzieci prowadzona jest w Sosnowcu. Skierowana jest do klientów w wieku od przedszkolnego, do ok 13 lat. Często ma formę zabawy, aktywności fizycznej, odgrywania scenek, śpiewania piosenek. Ma to na celu przekazanie dziecku wiedzy, w dostępny dla niego sposób.  

Małoletni, tak samo jak dorośli mogą cierpieć na zaburzenia rozwoju, nerwice, stany lękowe czy depresje. 

Terapia dzieci ma na celu zdiagnozować problem i rozwiązać go wraz z rodzicami, ponieważ między sesjami to oni pełnią taką rolę jak psycholog młodzieżowy. W Olkuszu warto zaufać Terapii rest. Bez współpracy rodziców ze specjalistą – Łukaszem Berytem, psychoterapia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i będzie trwała znacznie dłużej. Dlatego niezwykle istotnym jest, żeby rodzice i najbliższe środowisko dziecka (np. rodzeństwo, dziadkowie) stosowali się do zaleceń psychologa.

Często problemy w rozwoju dzieci wynikają z sytuacji w domu rodzinnym np. częstych kłótni pomiędzy rodzicami. Dlatego choć terapia psychologiczna dzieci w Olkuszu przyniesie dobre efekty, niejednokrotnie samym rodzicom również konieczna jest terapia dla par. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty