Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Bielsko-Biała

Psychoterapia młodzieży i dzieci Bielsko-Biała

Terapia młodzieży i dzieci? Bielsko-Biała znajdzie pomoc dla swoich pociech w gabinecie REST

Pewne zachowania przyjmuje się za typowe dla wieku nastoletniego. Są to: 

  • lenistwo,
  • zaniżone poczucie własnej wartości, 
  • kłótnie z rodzicami,
  • problemy w nauce,
  • agresja werbalna, 
  • tzw. „słomiany zapał” (czyli podejmowanie się nowego hobby, zadań jedynie na chwilę). 

O ile kłótnie z opiekunami można wytłumaczyć jako pozwolenie dorastającemu dziecku na szukanie własnej tożsamości, to inne wyżej wymienione punkty, mogą być objawami zaburzeń psychicznych, np. depresji. 

Depresja u nastolatków - czy terapia psychologiczna dzieci w Bielsku-Białej pomoże?

Depresja u dzieci i nastolatków jest niestety spotykana coraz częściej. Zazwyczaj bywa lekceważona przez rodziców i tłumaczona „młodzieńczym buntem” czy hormonami. Jeśli dołożyć do tego frazesy takie jak: „ja w Twoim wieku miałem znacznie trudniej i jakoś sobie poradziłem”, „weź się w garść” czy „jesteś po prostu leniwy. Idź pobiegać to Ci przejdzie”, to mamy prostą drogę do długotrwałych problemów z psychiką, utrzymujących się także w dorosłym życiu. 

Czy jest dobry psycholog młodzieżowy w Bielsku-Białej i jak działa psycholog dziecięcy w Bielsku-Białej? 

Oczywiście, że jest. Ale zamiast dobrego, warto wybrać najlepszego. A ten już nie koniecznie przyjmuje w Bielsku. Gabinet Terapii Rest ma bowiem siedzibę w Sosnowcu. 

To o co często pytają młodzi pacjenci, to „czy rodzic będzie wiedział o…?”. 

Rodzic jako prawny opiekun dziecka i osoba, która opłaca spotkania, jest informowanych o postępach czynionych przez nastolatka i etapie na jakim terapia się znajduje. To o czym psycholog młodzieżowy z Bielska-Białej (ale i z każdej innej miejscowości) nie powie mamie czy tacie, to np. zrobiony po kryjomu kolczyk lub tatuaż, zmiana partnera, orientacja seksualna itp. Czy to znaczy, że rodzic nie powinien wiedzieć o takich rzeczach? Oczywiście, że powinien! Jednak latorośl sama powinna się zdecydować na wyjawienie swoich sekretów. 

Co dzieje się podczas terapii? Nastolatek na spotkaniach: 

  • uczy się nazywać i wyrażać swoje uczucia oraz potrzeby,
  • stawiać granice, 
  • panować nad emocjami, 
  • mieć kontrolę nad stresem, brakiem motywacji i chęci do czegokolwiek. 

Pierwsze spotkanie może odbyć się z rodzicem. W wyjątkowych sytuacjach, gdy młody pacjent jest bardzo zestresowany obecnością psychologa, opiekun może pojawić się także na kolejnych spotkaniach. Jednak celem są sesje „sam na sam”. Tylko wtedy mamy szansę, by dziecko się otworzyło i opowiedziało o swoich problemach.

Terapia dzieci 

Nie polega na „naprawieniu niegrzecznego dziecka”. 

Gdy mamy do czynienia z dziećmi, które dopiero poznają świat i mają niewielki wpływ na otaczającą rzeczywistość, trzeba je nauczyć odnajdywania się w niej. Terapia dzieci często przybiera formę zabawy, ponieważ w ten sposób najmłodsi potrzebujący, najprościej przyswajają nową wiedzę i uczą się prawidłowych reakcji. 

Może to być nauka przegrywania, podczas grania w gry planszowe... Wyrażanie emocji za pomocą muzyki... Poznanie czym jest zdrowa rywalizacja, dzięki zajęciom ruchowym.

Psychoterapia dzieci z Bielska-Białej

Często wiąże się też z koniecznością odbycia terapii przez rodziców (czy to małżeńskiej czy indywidualnej). W przypadku dzieci, rodzice są tymi ludźmi, którzy wywierają na nie największy wpływ. To co może mieć (i zazwyczaj ma) znaczenie dla negatywnego rozwoju dziecka to:

- częste kłótnie w domu rodzinnym,

- rozwód,

- ciężka choroba w rodzinie,

- wypadek, 

- nowy członek rodziny,

- śmierć kogoś bliskiego. 

Oprócz tego należy pamiętać, że zarówno dorośli jak i dzieci, mogą cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia: lęki, fobie, nerwice, depresję. Jestem po to, aby im pomóc wyjść z trudnych emocji i nauczyć jak sobie radzić.

Terapia psychologiczna dzieci z Bielska-Białej - serdecznie na nią zapraszam, jeśli czujecie, że wasze dziecko potrzebuje pomocy. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty