Umów się na wizytę
(także On-Line)

Psychoterapia młodzieży i dzieci Ustroń

Terapia młodzieży i terapia dzieci– Ustroń zgłasza się do gabinetu REST

Każdy pierwszy raz jest stresujący. Pierwsze zauroczenie, pierwsza jazda rowerem, pierwszy dzień w szkole, zdawanie pierwszy raz ważnych egzaminów, etc. Z tym na co dzień, mierzy się wielu nastolatków - ze stresującymi sytuacjami z którymi dotychczas nie mieli żadnej styczności. W związku z tym nie mają doświadczenia i nie wiedzą co robić. 

Do tego dochodzą zmiany zachodzące w ciele: owłosienie, trądzik, wzrost lub spadek wagi, zmienianie się sylwetki czy głosu. W takich warunkach trudno jest czuć się komfortowo. A trwają one jakiś czas, w trakcie którego wiele rzeczy może pójść nie tak.

Okres adolescencji - czy terapia młodzieży ma sens?

Nastolatkowie nierzadko przechodzą kryzys tożsamości dorastając. Sami nie wiedzą kim są, kim chcieliby być, co ze sobą zrobić. Presja ze strony szkoły i rodziców, wcale im w udzielaniu odpowiedzi nie pomaga. 

Czas dojrzewania cechuje się także tym, że młody człowiek przestaje widzieć w rodzicach autorytet, a szuka go wśród rówieśników (którzy dodajmy - znajdują się w podobnym stanie emocjonalnej burzy, co on sam). 

Odtrąceni rodzice nie zawsze są w stanie pomóc, mimo najszczerszych chęci. Często z obawy o zdrowie i życie swojej pociechy, a nie rozumiejąc co się z nią dzieje, doprowadzają do kłótni, karzą szlabanami czy rzucają frazesami, co tylko zaostrza konflikt.

Psycholog młodzieżowy w Ustroniu (ale i ten w Sosnowcu)

Ma wiedzę i narzędzia, które pozwolą na zbudowanie mostu porozumienia - pomiędzy nastolatkiem, a jego opiekunami. Działa jak przewodnik, który naprowadzi dziecko na odpowiedni kierunek. 

Rodzice nie biorą udziału w sesjach, więc nie uczestniczą w nauce swojego dziecka bezpośrednio, ale „przewodnik” da znać, gdy coś będzie nie tak i wyedukuje ich jak reagować na wszelakie problematyczne zachowania, podczas informowania  opiekunów o etapie terapii latorośli. 

Terapia dzieci czyli praca z psychologiem dziecięcym dla Ustronia

Różni się od terapii dla młodzieży tym, że rodzice idą wraz z dzieckiem za „przewodnikiem” i czasem w spotkaniach uczestniczą. Oprócz tego że w psychoterapii dzieci bierze udział młody pacjent, terapeuta prowadzi też na bieżąco rozmowy z jego opiekunami. 

Dzieci tak jak dorośli mogą zmagać się z lękami, depresją, zaburzeniami nerwicowymi i wieloma innymi problemami. Kluczem do ich wyeliminowania, jest wczesne podjęcie psychoterapii dzieci z Ustronia. 

Wykwalifikowany terapeuta nauczy wasze dziecko jak radzić sobie z emocjami czy jak je wyrażać, aby nie robić sobie lub komuś krzywdy. Młody człowiek dowie się, że odczuwanie emocji, nawet tych błędnie zwanych negatywnymi, jest niezwykle ważne dla zdrowia psychicznego i całkowicie naturalne.  

Terapia psychologiczna dzieci z Ustronia

Przygotuje małego pacjenta do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w codziennym życiu. 

Jeśli dziecko przeżywa trudne chwile, ponieważ np. rodzice się rozwodzą, ktoś z rodziny zachorował a nawet zmarł, na świat przyszedł nowy brat lub siostra, etc. i wyraźnie sobie z tymi faktami nie radzi, to czas na poszukanie pomocy. Zatem jeśli wasze dziecko: 

  • izoluje się od innych,
  • moczy w nocy, 
  • odmawia przyjmowania posiłków, 
  • wykazuje zachowania autoagresywne, 
  • przestaje mówić itp.,

jest to sygnał alarmowy, po którym jak najszybciej trzeba poszukać psychoterapeuty. 

Gdy go znajdziecie, ważne jest abyście zarówno Wy jako rodzice jak i wasi podopieczni, złapali dobry kontakt z psychologiem dziecięcym. Zapraszam do mojego gabinetu w Sosnowcu, gdzie na pewno nam się to uda.  

Rozpocznijmy wspólną podróż

Umówmy się na pierwsze spotkanie

Zadzwoń: 699-710-560 lub napisz: lukasz@terapia-rest.pl.