Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Wisła

Psychoterapia młodzieży i dzieci Wisła

Terapia dzieci i terapia młodzieży z Wisły

Każdy z Was jest w stanie powiedzieć (opierając się na własnym przykładzie), że z wiekiem się mądrzeje. Chodzi zarówno o zdobywane z czasem doświadczenie i wiedzę, ale i o pewną formę spokoju i pokory, w przyjmowaniu kolejnych życiowych lekcji. Z czasem uczymy się panować nad emocjami, bo niejednokrotnie przekonaliśmy się, że są one złym doradcą. Stajemy się bardziej cierpliwi i dużo pewniej mówimy czego oczekujemy od życia, niż gdy byliśmy w wieku nastoletnim. Zdobywamy też większą pewność siebie, dzięki lepszej znajomości swojego ciała. 

Terapia młodzieży 

Z wyżej wymienionych powodów, nastolatkowie czują się bardzo zagubieni i osamotnieni. Spokój, akceptacja, wiedza, doświadczenie – te terminy są często dla nich abstrakcyjne. 

Już nie są uroczymi dziećmi, którym wszystko uchodzi płazem, ale też nie są stanowiącymi o sobie dorosłymi, którym „wolno więcej, bo wiedzą jak wyglądają ewentualne konsekwencje”. Ponadto od małego są straszeni tekstami w stylu: „jak dorośniesz, to zobaczysz”. 

Nagle kończy się swoboda. Od dojrzewającego dziecka zaczyna wymagać się ogłady i odpowiedniego zachowania. Dodatkowo nastolatkom nie pomagają zmiany zachodzące w ciele (np. trądzik, który potrafi zniszczyć poczucie wartości). 

Burza hormonów w organizmie, powoduje emocjonalne rozchwianie. Dojrzewanie sprawia, że młodemu człowiekowi przesuwa się zegar biologiczny i przestawia się na tryb sowy. Wszystko jest dla niego na opak i często niezrozumiałe. Ponadto pojawiają się też pierwsze zauroczenia, a co za tym idzie odrzucenia. 

Psycholog młodzieżowy w Wiśle czy Sosnowcu – najlepsza pomoc na trudny czas

Pomoże waszemu nastolatkowi przejść, przez ten ciężki zarówno dla niego i Was okres tak, by się nie pogubić. W czasie dojrzewania - młody człowiek chce być jak najbardziej niezależny. Tym samym coraz mocniej przesuwa granice rodziców. Gdy dorasta, zdanie rówieśników jest dla niego dużo bardziej wartościowe od zdania rodziców. Z tego powodu, często pojawiają się spięcia na linii dziecko - opiekun. 

Tym ostatnim (czyli Wam) niekiedy bardzo trudno jest wyczuć, na ile mogą pozwolić swojemu dziecku, żeby z jednej strony nie zrobiło sobie krzywdy (ale doświadczało nowego i uczyło się na błędach), z drugiej jeszcze bardziej nie pogorszyć relacji, a z trzeciej powiedzieć już STOP na jego zachowanie.

Terapia psychologiczna dzieci z Wisły

Koncentruje się nie tylko na dzieciach, ale także na rodzicach. Psycholog dziecięcy edukuje rodziców o tym co dokładnie dzieje się z ich latoroślą, aby byli w stanie bardziej  wczuć się w emocje pociechy. Samo zrozumienie procesów, jest już olbrzymim krokiem w kierunku dogadania się. Aby tak się stało, obie strony muszą w jasny sposób komunikować swoje potrzeby. Pomoże na to...

Psychoterapia dzieci 

W Wiśle (jak i w innych miastach) przybiera różne formy: 

 • odgrywanie ról,
 • aktywność fizyczna,
 • śpiewanie piosenek, 
 • malowanie granie w planszówki, 
 • a dla starszych dzieciaków (młodzieży) dobra, szczera i pozbawiona ocen rozmowa. 

Każda z powyższych aktywności, ma nauczyć małego pacjenta życiowo przydatnych cech lub panowania nad tymi z którymi ma problemy, np. zdrowa rywalizacja.   

Problemy na może pomóc psycholog dziecięcy w Wiśle czy Sosnowcu, to: 

 • kłopoty z adaptacją w nowym otoczeniu,
 • agresja oraz autoagresja,
 • trudności w nawiązywaniu znajomości,
 • unikanie chodzenia do przedszkola/szkoły,
 • lęki,
 • problemy ze snem,
 • zachowania nerwicowe. 

Terapia dzieci

To najkrócej ujmując - pomoc dziecku oraz jego rodzicom w napotkanych trudnościach wychowawczych. Przeprowadzona odpowiednio wcześnie, przeciwdziała powstawaniu zaburzeń, które ciągną się latami w dorosłym życiu i daje szansę na stworzenie pozytywnych relacji oraz naukę funkcjonowania w społeczeństwie. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty