Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Bytom

Terapia młodzieży i dzieci. Bytom dba o psychikę najmłodszych

Pierwszy raz

Początki zawsze są trudne i stresujące. Nie rodzimy się z pakietem umiejętności, ale kształcimy je w trakcie trwania życia. Pierwsza próba za kierownicą samochodu, praca, poważne egzaminy, zauroczenia i złamane serca, przyjaźnie… Tak „w pigułce” wygląda codzienność wielu nastolatków. Na co dzień muszą stawiać czoła sytuacjom, które znają tylko z opowieści, a sami stają przed nimi jako debiutanci. Często próby „po omacku” sprawiają, że nie udaje im się osiągnąć tego o czym marzą. 

Dołóżmy do tego zmiany w ciele wynikające z dojrzewania: 

  • problemy skórne, 
  • pojawiające się owłosienie,
  • zmiany ciała i  dodatkowe kilogramy, etc.,

i mamy gotowy przepis na sytuację, w której naprawdę trudno o czucie się komfortowo.

Okres dojrzewania 

Jest specyficznym czasem, w którym młodzi ludzie zastanawiają się nad tym kim właściwie są, a kim chcieliby się stać. 

W tym kryzysie tożsamości, presja od strony rodziców i szkoły, wcale nie jest pomocna. Każdy z powyższych narzuca na nastolatka swoją wizję tego, kim powinien być i jak się zachowywać (w ich mniemaniu). Często wizje te różnią się nie tylko między sobą, ale także tym jaki obraz powstaje w głowie młodej osoby. 

Kolejną zmianą jest to, że dla nastolatka przestaje się liczyć zdanie rodziców, na rzecz tego co powiedzą rówieśnicy (którzy mają dokładnie te same problemy emocjonalne). 

Odstawieni na bok opiekunowie nie zawsze są w stanie dotrzeć do swojego dziecka. Często brak im wiedzy, czasu i cierpliwości. Przez brak zrozumienia, nakładają na nastolatka kary, które jedynie zaostrzają konflikt.

Psycholog młodzieżowy. W Bytomiu pada na Gabinet Rest

Psycholog posiada niezbędną wiedzę i narzędzia, które pozwolą mu wypracować porozumienie pomiędzy młodym człowiekiem, a jego opiekunami. Jest jak drogowskaz, który wskazuje dziecku bezpieczną drogę w stronę dorosłego życia. Natomiast rolą rodziców jest wspierać swoją pociechę.  Ich drogowskaz pokazuje drogę do zrozumienia.

Terapia dzieci

W tym przypadku rodzice podążają za dzieckiem w jego podróż, a pomaga im psycholog dziecięcy. Dla Bytomia będzie to Gabinet Rest. Oprócz prowadzenia terapii małego pacjenta, terapeuta często rozmawia też z jego rodzicami.

Problemy (nie) tylko dla dorosłych

Tak samo jak dorośli, dzieci również zmagają się z problemami psychicznymi. Kwitowanie ich stwierdzeniem „jesteś za młody na…”/”ja w Twoim wieku miałem trudniej, bo...” jest bardzo krzywdzące. Lęki, zaburzenia nerwicowe, depresja – one wszystkie mogą dotknąć każdego. Niezależnie od wieku, płci, pochodzenia, stanu majątkowego czy wyznawanej religii.   

Wyszkolony terapeuta pokaże młodemu człowiekowi jak sobie radzić z trudnymi (błędnie nazywanymi negatywnymi) emocjami w taki sposób, aby było to bezpieczne dla jego samego i otoczenia. Terapia psychologiczna dzieci z Bytomia, przygotowuje je do podejmowania trudów dnia codziennego. I radzenia sobie z nimi.

Gdy dziecko dotykają trudne sytuacje jak:

- rozwód rodziców,

- poważna choroba jego lub członka rodziny,

- śmierć bliskiej osoby albo pupila,

- a nawet pojawienie się rodzeństwa

i nie potrafi sobie z nimi poradzić, warto sięgnąć po pomoc specjalisty z okolicy. Ważne, aby psychoterapia czy to w  Bytomiu, czy w Sosnowcu, odpowiadała zarówno młodemu pacjentowi jak i jego rodzicom. 

Zapraszam do mojego gabinetu na konsultacje, do każdego klienta podchodzę tak, jakbym chciał by rozmawiano ze mną - z największą uwagą.  

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty