Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Mysłowice

Terapia młodzieży i dzieci. Mysłowice nie zostawią najmłodszych „samych sobie”

„Małe dzieci - mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot”

To powiedzenie szczególnie dobrze rozumieją rodzice nastolatków. Okres dojrzewania daje w kość nie tylko samym dzieciakom, ale również ich opiekunom. Przestają być oni autorytetem dla swoich pociech, ponieważ zdanie rówieśników jest dużo ważniejsze. Taki stan rzeczy rodzi wiele frustracji, a nakładane „szlabany”, kary, nie tylko nie spełniają swoich „funkcji”, a jedynie powodują jeszcze więcej buntu. 

Trudy dojrzewania

Trzeba przychylniejszym okiem spojrzeć na tych młodych, zagubionych ludzi. Ich cały świat właśnie się zmienia: następuje rozwój seksualności i pierwsze miłości oraz (co nieuniknione) „złamane” serca. Przestawiają się w tryb funkcjonowania z „rannego ptaszka” na „nocnego marka”, a system (szkolny np) wymaga tego pierwszego. Ciało się rozwija, a więc potrzebuje energii wytwarzanej z pokarmu. Wzmożony apetyt nieraz prowadzi do nadwagi, a ta zaburzeń w odżywianiu. Dodatkowo  wyrzut hormonów powoduje pojawianie się problemów skórnych. 

W takich okolicznościach, trudno nie być sfrustrowanym i złym na cały świat. Młodzi ludzie czując brak zrozumienia ze strony rodziców, odwracają się do nich „plecami” i szukają wsparcia wśród rówieśników, którzy przeżywają to samo. 

Ale skoro rodzice nie są w stanie pomóc, a rówieśnicy mają te same problemy, to gdzie szukać pomocy? Z odpowiedzią przychodzi tutaj…

Psycholog młodzieżowy. W Mysłowicach najlepszym rozwiązaniem będzie Gabinet Rest

Jego „przewagą” nad rodzicami jest fakt, że jest obcą osobą, która dodatkowo ma wykształcenie i doświadczenie z tego typu sytuacjami. Kolejnym atutem jest bezstronność i możliwość spojrzenia na sytuację z koniecznego dystansu. 

Psycholog dziecięcy dla Mysłowic, zapewni Twojemu nastolatkowi wsparcie, dzięki któremu łatwiej mu będzie przejść przez okres dojrzewania. Zmotywuje go do samorozwoju oraz pokaże w jaki sposób wyrażać i rozumieć swoje emocje nie krzywdząc siebie i innych. 

Czerwone flagi

Czyli sygnały, które jednoznacznie wskazują na to, że Twoja pociecha potrzebuje psychoterapii dzieci  (w Mysłowicach będą one takie same jak w reszcie kraju):

- wagarowanie, niechęć chodzenia do przedszkola lub szkoły podstawowej, średniej,

- długotrwale obniżony nastrój,

- brak akceptacji siebie i swojego ciała,

- nieradzenie sobie z emocjami,

- zbytnie wycofania (nadmierna nieśmiałość),

- ucieczki z domu,

- używki,

- zaburzenia odżywiania (brak apetytu lub nadmierny),

- trudne sytuacje w otoczeniu dziecka: rozwód, choroba, śmierć, narodziny.

Jedna „czerwona flaga” nie musi od razu oznaczać problemów psychicznych. Każdy czasem nie jest głodny lub ma zły humor. Jednak jeśli wiele sytuacji się powtarza i długotrwale utrzymuje, warto zasięgnąć porady specjalisty. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Całe mnóstwo problemów w dorosłym życiu, bierze się z nieprzepracowanych dziecięcych traum. Jeśli odpowiednio wcześnie zacząć terapię psychologiczną dzieci z Mysłowic, to problemy się skończą, zamiast się nawarstwiać. „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Radzenie sobie z emocjami, stresem czy lękiem jest niezwykle ważne, a zbudowanie takiego zaplecza już w dzieciństwie, pozwoli łatwiej żyć w dorosłym życiu. 

Odwagi, samoakceptacji i wytrwałości można się nauczyć. Jest to trudny proces, który wymaga gruntownej zmiany myślenia, ale pod okiem specjalisty przebiegnie dużo sprawniej i efektywniej. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty