Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Siemianowice Śląskie

Terapia młodzieży i dzieci. Siemianowice Śląskie wiedzą jak pomóc dzieciom

Bycie nastolatkiem wcale nie jest proste. Wyobraź sobie, że właśnie przestałeś być dzieckiem, któremu więcej się wybacza. Nie jesteś jednak jeszcze dorosłym, który więcej może. Stałeś się kimś pomiędzy. Doszło więcej obowiązków. Zarówno związanych ze szkołą jak i domowych. A i rówieśnicy stawiają swoje warunki. Z tym właśnie mierzy się gro (nie tylko) polskich nastolatków.

Dla wielu dorastających dzieci, ten nagły szok wcale nie działa korzystnie i nie motywuje Okres nastoletni jest ściśle powiązany ze zmianami, które zachodzą w ciele i umyśle młodego człowieka. Należą do nich:

1. Rozwój seksualności

O zgrozo! okazuje się że ten maluch, który niedawno bawił się w piaskownicy, teraz interesuje się płcią przeciwną (lub tą samą) jak i samym sobą. Dla biologii to nic dziwnego, bowiem nastoletnie lata są najkorzystniejszymi do parowania się. Jednak podejście rodziców często kłóci się z założeniami „matki natury” i wcale nie są zachwycani faktem, że ich dziecko interesuje się „takimi rzeczami”.

2. Sen

Nie ma chyba nic bardziej „zabójczego” dla nastoletniego umysłu, niż wstawanie o 6 rano. W okresie dojrzewania dochodzi do zmiany trybu z dziennego na nocny, spowodowanego przesunięciem faz snu. Sprawy nie ułatwia fakt, że lekcje najczęściej zaczynają się na godzinę 8 rano.

3. Konflikty z rodzicami

Jak wiele problemów, tak i te często wynikają z niezrozumienia potrzeb drugiej strony. Jednak dla nastolatków maja one szczególne znaczenie, ponieważ uczą samodzielności i co ważne w tym czasie – budują tożsamość młodego człowieka. 

4. Wzmożony apetyt lub jego brak

Większość z Was na pewno kojarzy babcie, które do braku apetytu przypisują zmartwienia zaprzątające głowę. I w tym przypadku, mądrości ludowe się sprawdzają. Lata nastoletnie to czas intensywnego rozwoju ciała. Do czego potrzebna jest energia, stąd tzw. „wilczy apetyt”. Natomiast jego brak, może być znamieniem psychicznego cierpienia. Oba stany mogą natomiast doprowadzić do zaburzenia odżywiania i ciężkich chorób, jak anoreksja lub bulimia.  

5. „Przewrażliwienie”

Czyli pogardliwie nazywana (nad)reaktywność emocjonalna. Czas dojrzewania jest bogaty w „szaleństwo” hormonów, które u chłopców mogą powodować spotęgowaną złość, a u dziewczynek smutek, lęk i melancholię. 

6. Ryzykowne zachowania

Są wpisane w życie nastolatka. W ten sposób uczy się na swoich doświadczeniach, poznaje własne „ja” i buduje swoją wartość. 

Psycholog młodzieżowy czy to w Siemianowicach Śląskich czy w Sosnowcu jest ratunkiem

Jest osobą która wesprze Twoje dziecko, w tym trudnym dla niego czasie. Rodzice mimo ogromu miłości, zazwyczaj nie dysponują wystarczającą wiedzą, cierpliwością i przede wszystkim czasem, który należy poświęcić młodemu człowiekowi. Stąd najlepszym rozwiązaniem jest psychoterapia dzieci z Siemianowic Śląskich.

Rodzice często pytają od jakiego wieku można rozpocząć terapię u dziecka. Właściwie może się ona zacząć już na etapie niemowlęcym, jeśli więź między rodzicem, a dzieckiem jest zaburzona. Standardowo jednak, polecamy wiek przedszkolny. Psycholog dziecięcy w Siemianowicach Śląskich,  Sosnowcu czy Katowicach, działa tak samo - dobierze odpowiednią formę terapii do rozwoju twojej pociechy.

Terapia psychologiczna dzieci. Siemianowice Śląskie wybierają Gabinet Rest

Nieco inaczej jest z dziećmi. Tu terapia nie są taka sama jak dla nastolatka. Dziecko inaczej patrzy na świat. Poznaje go za pomocą wielu zmysłów, często smaku i dotyku. Najskuteczniejszą formą terapii w takim przypadku jest nauka poprzez zabawę. 

Obawy nastolatków przed rozpoczęciem terapii, to złamanie tajemnicy zawodowej. Tymczasem psychologa w gabinecie obowiązuje tajemnica, więc nigdy nie będzie rozmawiał z rodzicem na zasadzie „Michałek mi powiedział, że…” 

W razie pytań i wątpliwości, zapraszam do kontaktu.

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty