Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia młodzieży i dzieci Zabrze

Terapia młodzieży i dzieci. Zabrze doceniło Gabinet Rest

Krąży przekonanie, że z wiekiem mądrzejemy. Nie bez znaczenia w procesie „mądrzenia” jest życiowe doświadczenie i rozwój psycho - fizyczny. Wraz z latami i mijającym czasem, przestajemy być tak impulsywni jak w latach młodości. Uczymy się cierpliwości, lepiej znamy swoje wymagania względem życia. Znajomość własnej psychiki oraz ciała, pozwala nam czuć się dużo pewniej.

Trudy okresu dojrzewania

Jednak zanim dojdziemy do momentu (w którym jesteśmy wiedzącymi czego chcemy, pewnymi siebie dorosłymi), musimy przebrnąć przez okres nastoletni. Nie bez powodu zostało tu użyte słowo „przebrnąć”. 

Młodzieńcze lata, to naprawdę trudny czas. Reorganizacji ulega właściwie całe życie młodego człowieka. Dochodzą obowiązki domowe i te związane ze szkołą. Także rówieśnicy dorzucają swoje „kamyki do ogródka” problemów.  

Wymaga się od niego wstawania o wczesnych godzinach, kiedy jego fazy snu są przesunięte (w taki sposób, że lepiej funkcjonuje w późniejszych). 

Pojawiają się nie zawsze korzystne zmiany w ciele, jak: 

 • trądzik,
 • owłosienie w miejscach w których go nie było,
 • przetłuszczające się włosy,
 • zaburzenia odżywiania (zmienia się i pojawia tkanka tłuszczowa).

Do tego wahania nastrojów i kwestionowanie swojej tożsamości. Wiek nastoletni, to także czas pierwszych miłości i „złamanych” serc.

Psycholog młodzieżowy. Zabrze dba o młodych ludzi 

Psycholog jest osobą, która wesprze Twoje dziecko w tym trudnym czasie. Okres dojrzewania sprawia, że nastolatek pragnie więcej autonomii, bada granice swoje i swoich opiekunów. Wtedy dużo większą wartość ma dla niego zdanie rówieśników, niż rodziców. Stąd wynikają częste nieporozumienia. 

Opiekunowie nastolatka sami często są zagubieni - na ile pozwolić dziecku, żeby nie ograniczać jego swobody, ale jednocześnie pozwolić mu się rozwijać, a nie „przeginać”? Jak rozmawiać, żeby jeszcze bardziej nie pogarszać sytuacji? 

Terapia psychologiczna. Dzieci w Zabrzu wymagają uwagi

Wśród psychologów krąży powiedzenie, że gdy przeprowadza się terapię dziecku, to tak naprawdę przeprowadza się ją całej jego rodzinie. Psycholog dziecięcy w Zabrzu, Sosnowcu, Katowicach, etc., edukuje rodzica i pomaga mu zrozumieć emocje, które kierują jego dzieckiem. Zrozumienie, to już „krok milowy” w stronę sukcesu. Dla pełnego porozumienia, obie strony muszą jasno komunikować swoje potrzeby. 

Psychoterapia dzieci w Zabrzu jest możliwa. A ta najlepsza jest w Gabinecie Rest

Z dziećmi terapia ma formę zabawy. Może odbywać się w formie aktywności fizycznej, śpiewu, nauki wierszyków, malowaniu, graniu w gry planszowe, zabawie w teatrzyk z kukiełkami… Wszystkie powyższe aktywności, mają bardziej otworzyć dziecko. Nauczyć wyrażać emocje, a także radzić sobie z tymi trudnymi (jak np. złość po przegranej rozgrywce). 

Kiedy pomoc psychologa może być nieoceniona? Przy:

 • nerwicowym zachowaniu u dziecka,
 • lękach,
 • problemach z zasypianiem,
 • agresywnym zachowaniu wobec innych lub siebie,
 • problemach z zaaklimatyzowaniem się w nowym otoczeniu,
 • unikaniu obowiązku szkolnego/przedszkolnego,
 • zaburzeniach odżywiania (bulimia, anoreksja)
 • oporach przed nawiązywaniem nowych znajomości. 

Terapia dzieci i młodzieży

To wsparcie zarówno dla najmłodszych jak i ich opiekunów, w trudach wychowawczych. Jeśli zostanie przeprowadzona odpowiednio wcześnie, to może zapobiec rozwojowi zaburzeń, które (prędzej czy później) dadzą o sobie znać w życiu dorosłym. Daje szansę na tworzenie zdrowych relacji i przeżywaniu szczęśliwego życia. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty