Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia dla par Mysłowice - terapia małżeńska

Psychoterapia par. Mysłowice doceniają pomoc jaką uzyskują w gabinecie Terapii Rest

Od początku - czym jest psychoterapia par?

Skoro znaleźliście się w tym miejscu, to prawdopodobnie szukacie narzędzia, które pomoże Wam rozwiązać problemy w związku. Tym właśnie jest terapia dla par - pomocą w trudnych chwilach, nauką i poznawaniem siebie na nowo, a także siebie nawzajem. Dzięki niej poznacie podłoże problemów w waszym małżeństwie czy związku i świadomie zdecydujecie - co dalej z nimi zrobić.

Jak się przygotować do terapii dla małżeństw (w Mysłowicach i w innym mieście)?

Mimo, że terapia nie jest treningiem siłowym, to podobnie jak on wymaga swego rodzaju „rozgrzewki”.

Czas 

Po pierwsze i najbardziej oczywiste: trzeba znaleźć czas na terapię i i czas dla siebie wzajemnie już po niej. Być może będziecie musieli zrezygnować z pewnych zobowiązań. To ważne, aby praca nad sobą i relacją nie kończyła się na spotkaniu z terapeutą. 

Szczerość i gotowość pójścia na kompromis

Skoro już zdecydowaliście się zawalczyć o związek, musicie być gotowi otwarcie (tj. szczerze) o nim rozmawiać oraz zdawać sobie sprawę z kompromisów, na które będziecie musieli/powinni przystać. Bo w relacji pewne kompromisy są zawsze, ale ważne jest by przy okazji nie rezygnować z walki o samych siebie i swoje potrzeby.  

Potrzeby i oczekiwania

Wyobraźcie sobie prowadzenie samochodu, gdy jedna osoba jest odpowiedzialna za kierownicę i drążek zmiany biegów, a druga obsługuje pedały. Jeśli nie chcecie się rozbić na najbliższym zakręcie, musicie wyraźnie komunikować swoje zamiary i ustalić trasę, którą jedziecie. Podobnie jest w małżeństwie. Żadne z Was nie ma nad nim pełnej kontroli, a duża część nie zna nawet „celu podróży”. Jeszcze przed rozpoczęciem terapii, warto przemyśleć swoje oczekiwania i potrzeby względem partnera, co pozwoli zaplanować dalsze działania.

Gotowość na zmianę

Można się domyślić, że jeśli szukacie poradni małżeńskiej w Mysłowicach (a znajdujecie w Sosnowcu), zabrnęliście do „ściany”. To oznacza, że wasze metody nie do końca się sprawdziły. Zatem czy jesteście gotowi na zmianę? Czy macie w sobie zgodę, na zwalczenie złych nawyków i pójście trudniejszą drogą (jaką jest stawianie czoła konfliktom)? Czy dopuszczacie do myśli, że po części jesteście odpowiedzialni za zaistniały kryzys? 

Efekty terapii małżeńskiej w Mysłowicach, Sosnowcu, Warszawie – takie same czy co para to inne?

Terapia skutkuje przede wszystkim lepszym poznaniem siebie i partnera/partnerki. Wiedza którą otrzymacie, może doprowadzić albo do wspólnego rozwiązania problemów („i żyli długo i szczęśliwie), albo uznania że rozstanie się jest najlepszym rozwiązaniem (tak bardzo do siebie nie pasujecie).  O ile te decyzje będą w pełni świadome i zrozumiałe (zaakceptowane/wypracowane), nie przerazicie się widząc słowo „rozstanie”. To Wy o wszystkim zdecydujecie.

W trakcie terapii małżeńskiej w Mysłowicach (i innych miastach), nauczycie się efektywnie ze sobą komunikować. Rozmowa jest trudną sztuką, którą nie wszyscy mieli szansę/umiejętność opanować. Wciąż w wielu polskich (i nie tylko) domach, nie rozmawia się o uczuciach, emocjach i trudnych przeżyciach. Uważa się to za oznakę słabości, albo odwrotnie – za egoizm. 

Ostatnio modne stało się mówienie o toksycznych relacjach. Jeśli czujecie, że właśnie w takiej się znajdujecie, terapeuta małżeński (z Mysłowic najlepiej wybrać się do Sosnowca i odwiedzić Łukasza Beryta), może potwierdzić, albo obalić waszą teorię. Po co „gdybać”, skoro można mieć pewność? 

Ile trwa terapia dla małżeństw z Mysłowic

Jedno spotkanie zajmuje niewiele ponad godzinę - dokładnie 70 minut. Natomiast ilość spotkań zależy od waszego zaangażowania. Terapeuta może Wam zlecać swego rodzaju „prace domowe”, o których będziecie rozmawiać na kolejnych spotkaniach. Trudno zatem przewidzieć ilu dokładnie spotkań będziecie potrzebować do osiągnięcia celu – naprawy związku bądź świadomego rozstania. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty