Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia par Tarnowskie Góry - terapia małżeńska

Psychoterapia par. Tarnowskie Góry szukają pomocy w gabinecie Terapii Rest Łukasza Beryta

Zadania grupowe w szkole czy w pracy bywają uciążliwe, o ile naprawdę chcecie wykonać je wspólnie, a nie  zrzucić cały ciężar na jedną osobę. Dzieje się tak, ponieważ każdy ma nieco inną wizję tego co macie robić i jaki cel osiągnąć.

Choć pracy w grupach uczycie się od najmłodszych klas szkoły podstawowej, to równocześnie nikt Wam nie przekazał zasad i reguł sprawnej komunikacji. Nauczyciel, dyrektor, kierownik wyznacza lidera i to on rozdysponowuje zadania… lub robi wszystko sam. 

Tymczasem dobre małżeństwo czy zgrana para, są jak sprawnie działający team. Z tą różnicą,  że żadne z Was nie jest liderem. 

Jak może Wam pomóc terapia dla par?

Kiedy w ogóle wiadomo, że jej potrzebujecie? Nie ma związków idealnych - każda para się czasem kłóci. Dlaczego zatem jedne pary wytrzymują ze sobą kilkadziesiąt lat, a inne rozstają się po kilku miesiącach? 

Bo kłócić można się na dwa sposoby:

  • „udowadniając” parterowi/partnerce krzykiem i wyzwiskami, że nie ma racji,
  • „oczyszczając atmosferę”  - wymieniać się na  argumenty i dochodzić do konsensusu, bez obrażania się wzajemnie i „ciosów poniżej pasa”.

Chyba nie trzeba mówić, który z tych sposobów jest „zdrowszy”. Umiejętność komunikacji (albo raczej brak tego talentu), to najczęstsza przyczyna rozpadów małżeństw/związków. Można to nazywać „niedopasowaniem charakterów” albo „wypaleniem w związku” ale clue jest to samo: nie potraficie rozmawiać. 

Terapia małżeńska (w Tarnowskich Górach najlepiej zgłosić się do Terapii Rest z Sosnowca), da Wam neutralny grunt do konfrontacji oraz bezstronnego świadka, który pomoże Wam znowu się na siebie otworzyć. 

Podsumowując: dzięki terapii poznacie podłoże waszych problemów, a także zdobędziecie wiedzę jak się z nimi uporać. Lepiej poznacie siebie i swoją drugą połówkę. Nie możemy obiecać Wam końca wszystkich problemów (bo związek polega na WSPÓLNYM ich pokonywaniu), ale dzięki poprawie jakości komunikacji, będzie dla Was znacznie łatwiejsze ich rozwiązywanie. 

Kim jest terapeuta małżeński? Tarnowskie Góry chcą ekspertów w „walce o miłość” 

Terapeuta to przede wszystkim wykształcony psycholog, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z parami. Jego zadaniem jest stworzenie dla Was bezpiecznej przestrzeni do rozmowy i niedopuszczenie do eskalacji konfliktu. Mimo, że spotkanie trwa 70 minut, to możecie dostawać od niego swego rodzaju „prace domowe”, których wykonywanie usprawni proces terapii. Jak widzicie – terapia trwa nie tylko podczas sesji, a cały czas.

Kiedy warto rozważyć terapię dla małżeństw? Tarnowskie Góry znają sygnały alarmowe? 

Związek składa się z kilku faz. 

  1. Pierwsza z nich to oczywiście zakochanie. W tej fazie dominuje namiętność. Nawet dobrze się nie znacie, ale już nie możecie bez siebie żyć.
  2. Kolejny etap to tzw. romantyczny związek. W tej fazie lepiej się poznajecie, wzrasta poziom intymności pomiędzy Wami.
  3. Następnym etapem jest związek kompletny, gdzie (niestety) drastycznie spada poziom namiętności, ale za to wzrasta zaangażowanie w relacje. To właśnie będąc na tym etapie, decydujecie się poważnie zaangażować – zawieracie małżeństwa, deklarujecie się na przyszłość, planujecie potomstwo. 
  4. Miłość przyjacielska – będąc w tej fazie, bardzo dobrze się znacie. Spada poziom intymności, ale odpowiednio pielęgnowany związek (na tym etapie) może trwać do końca życia. Najtrudniejsze tu jest pozbycie się poczucia monotonii, stagnacji. Jeśli się pojawiają, to dobry moment, żeby wybrać się do poradni małżeńskiej  (w Tarnowskich Górach decydujecie się na Rest) i rozwiązać problemy w zarodku, aby nie przejść do fazy
  5. Związku pustego - gdzie spada poziom zaangażowania, brak także namiętności i intymności, a często jedynym co Was łączy są dzieci lub wspólny kredyt. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty