Jesteś tutaj: Miasta linkowane z zakładki oferta (stare) Psychoterapia par Olkusz - terapia małżeńska

Psychoterapia par. Olkusz powierza swe serca Łukaszowi Berytowi

Amerykański psycholog Robert Sternberg opracował koncepcję psychologicznego modelu miłości, na którą składają się poziomy: 

 • zaangażowania,
 • intymności 
 • i namiętności. 

Jej znajomość jest w stanie lepiej wyjaśnić istotę terapii małżeństw z Olkusza (i reszty Polski).

Według tego uczonego w związku można wyróżnić pewne stałe, typowe etapy. 

Są to:

 • Zakochanie – na tym etapie ma się różowe okulary na oczach i nie widzi absolutnie żadnych wad swojej drugiej połówki. Króluje tu namiętność, mnóstwo bliskości, chęć bycia nierozłącznym i czuje się słynne „motylki w brzuchu”.
 • Romantyczne początki – zaczyna się dowiadywać coraz więcej o partnerze/partnerce. Zna się już wzajemnie zdecydowanie lepiej, niż w fazie zakochania. Często staje się powiernikami swoich tajemnic, co sprawia że wzrasta poziom intymności. 
 • Miłość kompletna – to często etap, na którym pojawiają się deklaracje na temat wspólnej przyszłości - w tym małżeństwo, potomstwo. Do namiętności i intymności, dochodzi zaangażowanie (czyli według Sternberga –ostatni z komponentów miłości - stąd też nazwa). 
 • Miłość przyjacielska -  jeśli jako para dobrze zadba się o swoją relację, to związek może wytrwać do końca życia. Będzie satysfakcjonującym, dzięki łączącej parę intymności i zaangażowaniu. Czuje się, że wie się o sobie wszystko. To bywa męczące, bo nie jest się w stanie  nawzajem niczym zaskoczyć, przez co spada poziom namiętności. Ten etap miłości, wymaga najwięcej wspólnej pracy i to często dopiero na nim, zaczynają się problemy.

Jeśli: 

 • więcej was dzieli niż łączy,
 • coraz trudniej jest Wam się porozumieć w każdej (nawet banalnej) kwestii, 
 • macie przed sobą tajemnice, 
 • coraz mniej rozmawiacie, 
 • nie ma między wami bliskości

to najpewniej weszliście w ostatni etap związku, czyli jego rozpad. A to ostatni moment, na rozpoczęcie…

Terapii małżeńskiej (w Olkuszu wybieracie Terapię Rest)

Dlaczego warto byście rozważyli terapię dla par? Najprościej mówiąc, żeby coś się zmieniło, trzeba coś zmienić. Związek sam z siebie, z dnia na dzień, się nie naprawi. Wasz partner/partnerka nie stanie się nagle lepszym - ot tak. Tylko wspólna praca nad relacją, może znacznie poprawić jej jakość. 

Żadne małżeństwo (czy para), nie rozpada się z dnia na dzień. Najpierw pojawiają się drobne symptomy. Unikanie siebie. Tajemnice. Wzajemny krytycyzm i ciągłe negowanie tego co robi partner/partnerka. Następnie wkrada się pogarda dla niego/jej i jego/jej działań. Kolejny krok, to zrzucenie odpowiedzialności za kryzys na partnera. Na końcu (cała lodowata) przychodzi obojętność, czyli wycofanie się z relacji. Im wcześniej wybierzecie poradnię małżeńską (w Olkuszu najlepiej zdecydować się na Łukasza Beryta), tym większą macie szansę  zażegnania kryzysu. 

W czym może Wam pomóc terapeuta (z Olkusza pary cenią sosnowieckiego specjalistę)?

Łukasz Beryt jako wykształcony psycholog, pozwoli Wam odkryć się na nowo, stwarzając czas i miejsce do wspólnej, produktywnej rozmowy. Dzięki niemu poznacie czym jest prawdziwa komunikacja. Odkryjecie wzajemnie przed sobą swoje potrzeby i znajdziecie sposób, aby je zaspokoić. 

A czasem podejmiecie w duchu przyjaźni decyzję o rozstaniu się, dla dobra Was obojga. Każdy ma inną miarę sukcesu, tak jak każda para będzie miała inne postanowienia co do przyszłości, gdy już nauczy się ze sobą komunikować. 

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca terapeutyczna w gabinecie REST skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty