Jesteś tutaj: Województwa Województwo Śląskie Psycholog Dąbrowa Górnicza

Psycholog Dąbrowa Górnicza

Dobry terapeuta - psycholog Dąbrowa Górnicza

Psycholog Dąbrowa Górnicza

Żyjesz z nieustającą depresją albo lękiem? Tego rodzaju okoliczności potrafią wpływać na twoje relacje z otoczeniem, rozwój personalny i profesjonalny oraz postrzeganie własnej wartości. Psycholog Dąbrowa Górnicza (prywatnie lub na NFZ) w naszej poradni oferuje rozliczne usługi zdrowotne, w tym terapię dla dzieci, młodzieży oraz pełnoletnich, leczenie alkoholizmu i pozostałych uzależnień, poradnictwo grupowe, egzaminy psychologiczne, terapię małżeńską i dużo innych. Nasi klienci otrzymują całościowe oceny psychologiczne, dzięki którym wspólnie możemy określać realne cele, a psycholog Dąbrowa Górnicza dobiera rodzaj terapii do swoistych potrzeb klienta. Warto natomiast sprawdzić, jaki typ terapii chciałbyś zastosować, zanim spróbujesz znaleźć terapeutę lub psychologa. Może to psychodynamiczna, poznawcza terapia behawioralna, terapia grupowa, terapia rodzinna lub doradztwo dla par. Następnie zastanów się, czy płeć psychologa ma znaczenie, rodzaj terapii, z którą ma największe doświadczenie, a następnie wybierz terapeutę znajdującego się blisko Ciebie w Dąbrowie Górniczej lub w innym sąsiednim mieście.

Terapia par Dąbrowa Górnicza

Terapia dla par Dąbrowa Górnicza

Terapia małżeńska jest również czasami opisywana jako poradnictwo lub terapia dla par. Jest to gatunek psychoterapii, która pomaga parom odkrywać, identyfikować oraz rozstrzygać konflikty. Celem jest naprawa relacji pary i ich interakcji. Terapia dla par Dąbrowa Górnicza może pomóc parom we wszelkich rodzajach relacji intymnych. Poniektóre pary szukają porad małżeńskich, aby wzmocnić swoje partnerstwo i lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Poradnictwo przedmałżeńskie może wspomóc w pełniejszym zrozumieniu siebie nawzajem oraz poznaniu dysharmonii w perspektywie i teoretycznych problemów przed zawarciem małżeństwa. W wielu przypadkach pary szukają pomocy, żeby naprawić problematyczny związek. Terapia dla par Dąbrowa Górnicza może być krótkoterminowa. Zazwyczaj obejmuje oboje małżonków, ale czasami jeden partner decyduje się na pracę z psychologiem sam. Dokładny schemat leczenia psycholog uzgodni zależnie od okoliczności. Terapia dla par może nie zawsze być prosta, specjalnie na starcie, ale twój związek jest wart pracy!

Leczenie fobii Dąbrowa Górnicza

Leczenie alkoholizmu Dąbrowa Górnicza

Niezmiennie dążymy do poprawy jakości życia osób, rodzin oraz społeczności dotkniętych uzależnieniem od alkoholu tudzież narkotyków - leczenie alkoholizmu prywatnie w naszym ośrodku to niezwykle korzystna i przystępna cenowo usługa, niejednokrotnie bardziej opłacalna niż większość kosztownych oraz trudno dostępnych planów rehabilitacji. Leczenie alkoholizmu Dąbrowa Górnicza opiera się na zasadniczej wartości traktowania naszych podopiecznych z godnością, szacunkiem i osobistą życzliwością. Oferujemy profesjonalne programy doradztwa dla kobiet i mężczyzn, a nasz psycholog angażuje członków rodziny w całkowity proces leczenia i powrotu do zdrowia. Jeżeli interesuje Cię przystępne cenowo leczenie alkoholizmu Dąbrowa Górnicza prywatnie, lub na NFZ, posiadamy właśnie to, czego poszukujesz. Jeżeli nie, pomożemy zlokalizować program terapii alkoholowej w Dąbrowie Górniczej, który będzie lepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Leczenie fobii - psycholog Dąbrowa Górnicza

Leczenie fobii Dąbrowa Górnicza

Lęk, choćby uporczywy i irracjonalny, jest naturalną częścią życia. Większość z nas zaznała niedorzecznie głębokiej chęci ucieczki od pająka albo rozważaliśmy opuszczenie wydarzenia towarzyskiego. Pewien stopień strachu może być zdrową odpowiedzią na mnóstwo codziennych sytuacji. Jednak gdy te obawy okazują się wyjątkowo kłopotliwe oraz przeszkadzają w zdrowym normalnym życiu, z pomocą może przyjść leczenie fobii Dąbrowa Górnicza. Ludzie, którzy zmagają się z lękiem, bezustannie niepokoją się, że napotkają obiekt albo sytuację, jakiej się boją. Koncentrują się wyłącznie na tym, jak uciec od tego określonego przedmiotu bądź sytuacji, a jeżeli na niego natrafiają, czują podwyższony stopień lęku, nudności, duszności, a nawet ataki histerii. Dlatego jeśli chodzi o leczenie fobii Dąbrowa Górnicza najistotniejsze jest dla nas poznanie źródłowej przyczyny strachu pacjenta i zaproponowanie terapii, która będzie dla niego właściwa.

Leczenie depresji Dąbrowa Górnicza

Leczenie depresji Dąbrowa Górnicza

Leczenie depresji Dąbrowa Górnicza nie zawsze jest prostym zadaniem. Niejednokrotnie odkrycie właściwego leczenia odbydwa się metodą prób i błędów. Bądź cierpliwy, próbując różnych sposobów leczenia. Niektórzy mogą wypróbować kilku różnych psychoterapeutów, nim znajdą takiego, jaki odpowiada ich potrzebom, a inni przejść przez rozmaite leki przeciwdepresyjne, zanim odkryją ten, który działa. Niezbędne jest bycie otwartym na zmiany lub eksperymentowanie, jeśli chodzi o nowe propozycje działania. Niestety same leki nie wystarczą. Owszem, mogą zmniejszyć symptomy depresji, jakkolwiek nie jest to permanentne rozwiązanie. Badania sugerują nawet, że ćwiczenia albo terapia potrafią być tak samo efektywne jak antydepresanty (a może nawet bardziej), a nie wytwarzają przy tym uciążliwych skutków ubocznych, często związanych z antydepresantami. Leczenie depresji Dąbrowa Górnicza, polegające na konwersacji oraz analizie źródła kłopotu z psychologiem lub terapeutą wspomoże Ci wieść normalne, wydajne, oraz radosne życie!

Kasia Sobieraj

Psycholog

Kasia Sobieraj
  • Imię: Kasia
  • Nazwisko: Sobieraj
  • Specjalizacja: Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty