Jesteś tutaj: Województwa Województwo Śląskie Psycholog Ruda Śląska

Psycholog Ruda Śląska

Dobry terapeuta - psycholog Ruda Śląska

Psycholog Ruda Śląska

Jeżeli interesuje Cię psycholog Ruda Śląska prywatnie przyjmujący – mamy właśnie to, czego poszukujesz. Nasz ośrodek świadczy szeroki repertuar usług terapeutycznych dostarczanych przez zaufanych, wykwalifikowanych oraz pełnych współczucia psychoterapeutów. Uważamy, że poszukiwanie wsparcia, gdy czujemy się zaniepokojeni albo przygnębieni, jest oznaką wewnętrznej siły. Psycholog Ruda Śląska (prywatnie lub na NFZ) posłuży poradą, motywacją oraz narzędziami, jakie pomogą Ci przełamywać życiowe wyzwania, abyś mógł skoncentrować się na pracy nad swoimi planami. Niezależnie od wybranego terapeuty możesz mieć pewność, że zyskasz to, co najkorzystniejsze w kompetentnej i pełnej zrozumienia profilaktyce. Niezależnie od tego, czy uzdrawiasz dawne rany, stawiasz czoła obecnym wyzwaniom, albo szykujesz się na odległe zmiany, psycholog Ruda Śląska pomoże Ci zdobyć siłę i zdolności niezbędne do zwalczania życiowych przeszkód.

Terapia dla par - psycholog Ruda Śląska

Terapia dla par Ruda Śląska

Psycholog to coś innego aniżeli posiadanie zaufanego powiernika, który wysłuchuje naszych problemów. Wprawdzie terapeuci są zawsze współczującymi, nie osądzającymi słuchaczami, posiadają również lata edukacji i kształcenia w wykrywaniu wzorców w myślach oraz zachowaniach (zarówno dobrych, jak również złych), dynamice relacji i mogą zaoferować funkcjonalne interwencje, jakie poprowadzą cię przez wszelkiego rodzaju przeciwności. Terapia dla par Ruda Śląska pozwala na uzyskanie zewnętrznej perspektywy, psycholog – z życzliwością – będzie szczery i bezpośredni wobec ciebie i twojego współmałżonka albo drugiej połówki. Wiemy, że masz wiele opcji. Zasługujesz na najskuteczniejszą terapię, która pomoże Ci pokonać Twoje obawy. Prócz szerokiego wachlarza proponowanych przez nas usług, nasz psycholog udziela dodatkowo terapii on-line jako alternatywę dla standardowej terapii dla par w Rudzie Śląskiej, aby ułatwić Ci zyskanie pomocy, której poszukujesz. Terapia dla par Ruda Śląska oferuje zaciszną, pełną oparcia przestrzeń, w której można odnaleźć zdrowsze nawyki radzenia sobie i konfrontacji z dylematami małżeńskimi lub w związku, aby zbadać dotychczasowe doświadczenia oraz podtrzymywać zdrowsze i radośniejsze życie razem.

Fobia leczenie Ruda Śląska

Leczenie alkoholizmu Ruda Śląska

Zaburzenie związane z nadużywaniem alkoholu obniża zaufanie i powoduje ból nie tylko dla osoby uzależnienionej, a ponadto dla ukochanych i rodziny. Jeśli jesteś tutaj, gdyż interesuje Cię leczenie alkoholizmu Ruda Śląska, znalazłeś się na prawidłowej drodze, żeby uzyskać pomoc. Kłopoty powiązane z nadużywaniem alkoholu często zaczynają się po prostu od picia towarzyskiego. Kiedy picie po raz pierwszy staje się problemem, mogą nastąpić lekkie reperkusje, które nie są niczym szczególnym dla osób pijących w towarzystwie. Jednak kiedy cierpisz na zaburzenia połączone z wykorzystywaniem alkoholu, piciu może towarzyszyć odczucie dysharmonii lub dysocjacji. Możesz łaknąć jedynie od czasu do czasu wypić drinka, ale ciężko Ci jest przestać. Kłopoty z piciem podwyższają uczucie izolacji i pustki. Leczenie alkoholizmu Ruda Śląska (prywatnie lub na NFZ) może być wskazane, jeśli utrata kontroli nad emocjami lub zachowaniem sprowokowana nadużywaniem alkoholu ostatecznie prowadzi do dalszych konsekwencji. Odczuwasz wstyd i poczucie winy z powodu wyborów poczynionych podczas niekontrolowanego picia, takich jak niepamiętanie, co zrobiłeś ostatniej nocy lub picie i prowadzenie samochodu.

Leczenie fobii Ruda Śląska

Leczenie fobii Ruda Śląska

Leczenie fobii Ruda Śląska to między innymi analizowanie zaburzeń funkcji kognitywnych, które mogą prowadzić do lęku. Mogą to być takie czynności, jak katastrofizacja, myślenie czarno-białe, perfekcjonizm, nadmierne generalizowanie i inne. W większości przypadków fobia łączy się z uczuciem niebezpieczeństwa lub strachem przed krzywdą. Diagnozę fobii może postawić ekspert od zdrowia psychicznego, w tym także psycholog w Rudzie Śląskiej. Staramy się wypracować zindywidualizowany plan, który doskonale sprawdzi się dla każdego klienta. Leczenie fobii Ruda Śląska może obejmować zmianę nawyków żywieniowych, ćwiczeń oraz mindfulness, czyli trening uważności wraz ze strategiami behawioralnymi i myślowymi. Najbardziej popularną formą leczenia fobii jest terapia poznawczo-behawioralna oraz terapia ekspozycjna, jednak dowolna terapia lękowa może być oferowana samodzielnie, bądź zostać połączona z lekami czy drugim programem terapeutycznym proponowanym przez psychologa.

Leczenie depresji - psycholog Ruda Śląska

Leczenie depresji Ruda Śląska

Leczenie depresji Ruda Śląska nie zawsze jest lekkim zadaniem. Często znalezienie optymalnego leczenia odbydwa się metodą prób i błędów. Miej cierpliwość, próbując różnych sposobów leczenia. Niektórzy mogą wypróbować kilku różnych specjalistów, nim znajdą takiego, jaki odpowiada ich potrzebom, a inni przejść przez różne leki przeciwdepresyjne, zanim odkryją ten, który działa. Niezbędne jest bycie otwartym na modyfikacje lub eksperymentowanie, jeśli chodzi o różne opcje działania. Niestety same leki nie wystarczą. Owszem, mogą ujarzmić objawy depresji, jakkolwiek nie jest to permanentne rozwiązanie. Badania przekonują nawet, że ćwiczenia lub terapia potrafią być tak samo pomocne jak antydepresanty (a może nawet bardziej), a nie wzbudzają przy tym szkodliwych skutków ubocznych, często związanych z antydepresantami. Leczenie depresji Ruda Śląska, polegające na konwersacji oraz analizie źródła problemu z psychologiem lub terapeutą wspomoże Ci wieść zdrowe, wydajne, oraz spokojne życie!

Kasia Sobieraj

Psycholog

Kasia Sobieraj
  • Imię: Kasia
  • Nazwisko: Sobieraj
  • Specjalizacja: Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Umów termin spotkania
699-710-560

Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

biuro@terapia-rest.pl
Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

Specjaliści w:

Na skróty