Jesteś tutaj: Województwa Województwo Śląskie

Psycholog 

Jeżeli interesuje Cię psycholog prywatnie przyjmujący – mamy właśnie to, czego szukasz. Nasz ośrodek oferuje obszerny repertuar usług terapeutycznych udzielanych przez oddanych, wykwalifikowanych i pełnych zrozumienia psychologów. Wierzymy, że szukanie wsparcia, gdy czujemy się zaniepokojeni albo przygnębieni, jest oznaką wewnętrznej siły. Psycholog (prywatnie lub na NFZ) posłuży radą, inspiracją i narzędziami, które pomogą Ci przełamywać życiowe wyzwania, abyś mógł skupić się na pracy nad swoimi celami. Niezależnie od obranego psychoterapeuty możesz mieć gwarancję, że zyskasz to, co najlepsze w fachowej i pełnej zrozumienia profilaktyce. Niezależnie od tego, czy leczysz stare rany, stawiasz czoła aktualnym wyzwaniom, albo szykujesz się na spodziewane zmiany, psycholog pomoże Ci zdobyć siłę oraz zdolności potrzebne do przezwyciężania życiowych przeszkód.

Terapia dla par

Prawdopodobnie w twoim życiu nie ma zbyt dużo czasu ani przestrzeni, w jakiej możesz spotkać się ze swoim partnerem i zadedykować czas wyłącznie na związek. Terapia dla par dostarcza miejsce oraz czas do pracy nad małżeństwem albo związkiem partnerskim, pozwalając skoncentrować się na sesji i redukować spór z perspektywy wykwalifikowanego terapeuty. Po początkowej konsultacji, twój psycholog będzie pracował z tobą, by zgłębić punkt widzenia każdego z partnerów na pojawiające się dylematy w twoim związku. Jesteśmy zaangażowani w kultywowanie bezpiecznej przestrzeni, w jakiej pary mogą poczuć się wysłuchane i zrozumiane. I choć czerpiemy z powszechnych strategii terapeutycznych i schematów doradztwa dla par, terapia dla par przystosowywana jest do potrzeb każdego związku, dzięki czemu jako para będziecie wyposażeni w nieodzowne narzędzia i metody do zdrowych pertraktacji.

Leczenie alkoholizmu

Dla osoby zmagającej się z alkoholizmem odnalezienie odpowiedniej poradni jest istotnym krokiem w kierunku powrotu do zdrowia. Odszukanie takiej profilaktyki  może najpierw wydawać się uciążliwe ze względu na ogromną liczbę możliwości leczenia. Programy rehabilitacji uzależnień chemicznych dostępne w naszym ośrodku obejmują zintegrowane usługi zdrowia psychicznego - w tym leczenie alkoholizmu prywatnie, bądź na NFZ, wsparcie po leczeniu oraz edukację i doradztwo dla rodziny. Nasz oddział sprawdzonych psychologów oraz ekspertów od uzależnień wykorzystuje specjalistyczne, pozytywne oraz troskliwe podejście do pomocy pacjentom w odzyskaniu i utrzymaniu powrotu do zdrowia. Uważamy, że proces zdrowienia z uzależnienia od narkotyków oraz alkoholu jest przyrzeczeniem na całe życie — nie tylko dla jednostki, ale również dla naszej poradni. Ciężko pracujemy, aby leczenie alkoholizmu oraz inne specjalne programy leczenia, pomogły naszym podopiecznym sprostać ich własnym unikatowym wyzwaniom związanym z uzależnieniem i wypracować długoterminowe strategie radzenia sobie z nimi.

Leczenie lęków 

Strach, choćby intensywny oraz irracjonalny, jest normalną częścią życia. Większość spośród nas doświadczyła irracjonalnie przemożnej chęci ucieczki od pająka albo rozważaliśmy pominięcie wydarzenia towarzyskiego. Pewien stopień strachu może być zdrową reakcją na wiele codziennych sytuacji. Ale gdy te obawy stają się szczególnie kłopotliwe oraz zawadzają w zdrowym przeciętnym życiu, z pomocą może przyjść leczenie fobii. Ludzie, którzy zmagają się z lękiem, bezustannie niepokoją się, że spotkają obiekt lub sytuację, której się boją. Koncentrują się jedynie na tym, jak uniknąć tego określonego obiektu lub sytuacji, a gdy na niego natrafiają, napotykają podwyższony stopień strachu, nudności, duszności, a nawet napady histerii. Dlatego jeżeli chodzi o leczenie fobii  najistotniejsze jest dla nas pojęcie pierwotnej przyczyny strachu pacjenta i zaproponowanie terapii, która będzie dla niego korzystna.

Obszar naszych prac to zarówno, Śląsk ale też cały obszar Polski.

Leczenie depresji 

Leczenie depresji nie zawsze jest łatwym zadaniem. Często odkrycie właściwego leczenia odbydwa się metodą prób i błędów. Miej cierpliwość, próbując różnych zabiegów. Niektórzy mogą przetestować kilku różnych specjalistów, zanim odnajdą takiego, który odpowiada ich potrzebom, a inni przebrnąć przez rozliczne leki przeciwdepresyjne, zanim odkryją ten, który działa. Konieczne jest bycie otwartym na zmiany lub eksperymentowanie, jeśli chodzi o nowe możliwości działania. Niestety same leki nie wystarczą. Owszem, mogą zmniejszyć objawy depresji, ale nie jest to permanentne rozwiązanie. Badania przekonują nawet, że ćwiczenia albo terapia potrafią być tak samo skuteczne jak antydepresanty (a może nawet bardziej), a nie wywołują przy tym niepożądanych skutków ubocznych, często związanych z antydepresantami. Leczenie depresji, polegające na rozmowie i analizie źródła dylematu z psychologiem albo terapeutą pomoże Ci wieść zdrowe, produktywne, i szczęśliwe życie!

  Czekamy na kontakt!
  Telefon: 699 710 560 E-mail: recepcja@terapia-rest.pl
  Godziny otwarcia w godzinach 9:00 - 16:00 pon-pt

  Pracujemy dla naszych konsumentów ze wszystkich miast Polski. Kierując się ich dotychczasowymi prośbami, jesteśmy dostępni pod naszymi numerami telefonów w godzinach od 9:00 do 16:00 w dni robocze.

  Kasia Sobieraj

  Psycholog

  Kasia Sobieraj
  • Imię: Kasia
  • Nazwisko: Sobieraj
  • Specjalizacja: Psychoterapeuta dzieci i młodzieży

  Umów wizytę

  Umów termin spotkania
  699-710-560

  Praca naszych psychologów, w gabinecie REST, skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Pacjenta. Twoje potrzeby są dla mnie najważniejsze.

  biuro@terapia-rest.pl
  Sosnowiec, ul. Ostrogórska 9, pokój 29

  Specjaliści w:

  Na skróty